Служба безпеки України знешкодила діяльність міжнародного злочинного угруповання у Миколаївській області. Зловмисники “вербували” українських моряків, яких потім змушували працювати на кораблях, що доставляли нелегалів із Середньої Азії до країн ЄС.
Про це повідомляє UA з посиланням на СБУ.
За оперативними даними, схему організував громадянин України та його спільник із Турецької республіки.
“Жертвами” зловмисників здебільшого були мешканці південних областей, які мали проблеми з дозвільними документами моряка. Їм обіцяли високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном. Для підтвердження надійності “компанії” одразу після “досягнення домовленостей” морякам сплачували 3 тис. доларів авансу. Утім, як виявлялося потім, місцем роботи цих моряків ставали судна, які “спеціалізувалися” на переправленні нелегальних мігрантів з країн Середньої Азії до ЄС”, – йдеться у повідомленні.
За такі злочини у країнах Євросоюзу передбачено покарання до 20 років позбавлення волі. І частина українських моряків замість великих заробітків отримала великі терміни ув’язнення.
За даними слідства, мережа “вербувальників”, які підшукували моряків, налічувала щонайменше 6 осіб. Організатор-іноземець за одну завербовану особу сплачував своєму українському “партнеру” 7 тис. дол. Із них 3 тис. дол. – аванс моряку, а решта розподілялася між організатором-громадянином України та “вербувальниками”.
На рахунку угруповання – п’ять “партій” українців за кордон. Серед них щонайменше 5 осіб ув’язнено в країнах Євросоюзу.
Оперативники спецпідрозділу СБУ в Миколаївській області зупинили двох завербованих осіб безпосередньо перед відправкою за кордон у приміщенні Миколаївського міжнародного аеропорту після проходження прикордонного контролю.
Наразі одного з організаторів та його спільника-вербувальника затримано. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Служба безпеки України, у партнерстві з Центром стратегічних комунікацій “СтратКом Україна”, почала інформаційну кампанію “Маєш інформацію про небезпеку – телефонуй до СБУ”.
Читайте також: СБУ затримала топчиновника бронетанкового заводу 2014 року (ВІДЕО)