На Куп’янському напрямку армія РФ спробує провести наступальну операцію — прогноз військового аналітика

Олексій Гетьман. Скріншот: uatv.ua

Російські окупанти на Куп’янському напрямку намагаються знайти слабке місце в обороні ЗСУ, але їм нічого не вдається. На цьому напрямку росіяни провели ротацію і намагаються наступати. Сили оборони України застосовують артилерію і перешкоджають просуванню російських окупантів. Про це сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

На його думку, російські окупанти можуть спробувати вийти на Куп’янськ Вузловий (Харківська область).

“На Куп’янському напрямку росіяни зібрали 25-ту резервну армію і планують її залучити. Армія має бути за чисельністю понад 40 тис. військовослужбовців, вона поки що не повністю укомплектована, оцінюється десь у 25 тис. Але це все одно велике додаткове угруповання. Там і до цього перебувало, за різними оцінками, від 100 тис. до 130 тис. живої сили, понад 800 одиниць ствольної артилерії, приблизно 500 реактивних систем залпового вогню, 2000 броньованих машин, із них 1000 танків. Тобто, на Куп’янському напрямку у ворога — серйозне угруповання, і він, природно, намагатиметься проводити наступальну операцію”, — пояснив Гетьман.

Військовий аналітик звернув увагу, що з початку року російські окупанти не вперше намагаються проводити наступальну операцію на Куп’янському напрямку.

“Навесні вони пробували, на початку літа атаки були відбиті, але вони перегрупувалися, провели ротацію. На Куп’янському напрямку тепер мають бути свіжі сили, і росіяни планують, що додаткова армія і свіжі сили дадуть їм можливість спробувати проводити наступальні дії. Найімовірніше, це будуть танкові удари, тому що це вони вже пробували”, — вважає він.

Гетьман висловив думку, що найгіршим варіантом розвитку подій на Куп’янському напрямку може бути вихід армії РФ до річки Оскіл і спроба форсування її.

“Але форсувати Оскол у росіян немає можливості, тому що правий берег, де знаходяться наші позиції, — це гірський кряж, і він дуже сильно укріплений. Усі підходи пристріляні нашою артилерією, добре працює аеророзвідка. Ми зараз говоримо не про те, що обов’язково станеться, а про те, що може статися. Це просування на кілька кілометрів уперед. Але поки що таких можливостей в окупантів немає”, — заявив військовий аналітик.

Він додав, що навіть якщо вдасться армії РФ просунутися на кілька кілометрів уперед, це буде для неї тимчасовий успіх.

Читайте також: Східна лінія фронту: про плани російських окупантів на Куп’янськ розповів експерт

Нагадаємо, минулої доби на Куп’янському напрямку окупанти вели штурмові дії в районі Синьківки, на схід від Петропавлівки та Іванівки Харківської області — Сили оборони відбили сім атак.

Прямий ефір