Миколаїв. Війна

Скріншот відео UA

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну у місті Миколаєві мешкало 480-500 тис. осіб. На сьогодні виїхало близько 40% населення. Про це сьогодні, 7 травня, розповів шефредактор телеканалу українського іномовлення UA Олексій Мацука.

“І я розумію людей, які намагаються звідси виїхати. Наприклад, вогонь і звуки снарядів, що розриваються, не припинялися всю сьогоднішню ніч”, — сказав Мацука.

У Миколаєві 4 адміністративні райони, і з них не можна виділити найбезпечніший.

“Прильоти” снарядів трапляються у всіх районах. Ми були в Корабельному районі — найближчому до херсонського напрямку. Там звуки боїв чути і вдень. Вчора вдень збили ракету над Миколаєвом. Ми її бачили, коли були в полях, і вона летіла саме з херсонського напрямку. Загалом обстріли тут чути щоночі, а вдень — з періодичністю раз на 2 години якісь вибухи, десь працюють мінери, десь працює протиповітряна оборона”, — розповів журналіст.

Через перебитий обстріл водогону в місті понад місяць відсутнє централізоване водопостачання.

“І щойно з’являється можливість, місцеві жителі виходять на вулицю, щоб зробити запаси води. Водогін був перебитий на тимчасово окупованій території Херсонської області. І та сторона не пропускає ремонтні бригади для проведення відновлювальних робіт”, — зазначив Мацука.

Із продовольством у місті проблем немає, магазини заповнені товарами.

“У магазинах є все, що потрібно, навіть екзотичні фрукти та овочі, як-от авокадо чи інші. У місті діє “сухий закон”, і лише у вихідні дні знімаються обмеження на продаж легкого алкоголю”, — уточнив він.

На вулицях Миколаєва сьогодні, у суботній день, людей мало, але автомобілів достатньо. У місцевих водіїв, як і більшості українських міст, головна проблема — паливо. Коли завозять бензин, на АЗС збираються черги. Але люди з розумінням ставляться до ситуації.

Комендантська година тут починається о 21:00.

Журналіст наголосив, що в період війни особливо відчувається єднання миколаївців.

“У плані єднання що особливо мені сподобалося. Тут у багатьох на телефонах як рингтон стоїть фраза “Доброго вечора, ми з України!” Ось цей мем-звернення голови Миколаївської обласної військової адміністрації пана Кіма став частиною повсякденного побуту миколаївців. І ось цю фразу чути всюди: у магазині, на заправках, на блокпостах у чергових військових. Для них це стало символом, що “Ми з України” – це означає, що ми боремося за незалежність”, — резюмував Мацука.

Читайте також:

Правозахисник розповів, як і коли військові злочинці РФ відповідатимуть перед законом

Маломуж: Після 9 травня Україна матиме два сценарії

Прямий ефір