Ми змушені вести воєнну дипломатію, – посол України у ФРН

Фото Укрінформ

Україна змушена вести нову воєнну дипломатію, насамперед у Німеччині, яка відіграє ключову роль для припинення російської агресії.

Відповідну заяву в інтерв’ю Укрінформу зробив посол України у ФРН Андрій Мельник, пише UA.

“Вже майже вісім років поспіль Росія веде війну проти України. Це ставить безпрецедентні виклики також і перед вітчизняною зовнішньополітичною службою. По суті, ми змушені вести нову воєнну дипломатію, насамперед у Німеччині, яка відіграє ключову роль для припинення російської агресії. Адже для нас критично важливо схилити на свій бік німецьку громадськість, зробити її нашим головним союзником, щоб посилити суспільний тиск на уряд ФРН із тих питань, де офіційний Берлін, на жаль, і досі займає стриману позицію”, – сказав Мельник.

За його словами, йдеться, зокрема, про визнання перспективи вступу України в ЄС, просування членства в НАТО, надання оборонного озброєння, більш наступальні посередницькі зусилля ФРН у Н4, зупинку “Північного потоку-2”, історичну відповідальність Берліна перед українським народом за злочини нацизму, визнання Голодомору.

Раніше Мельник заявив, що Нормандський процес почав пробуксовувати після військової інтервенції РФ в Сирії.

Раніше Володимир Зеленський на зустрічі з радниками лідерів Франції та Німеччини заявив, що настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту.

Прямий ефір