Ми не потребуємо згоди Росії з тим, щоб ці гроші забрати, — Малюська про репарації України (ВІДЕО)

Денис Малюська. Фото: minjust.gov.ua

Ухвалення на Генасамблеї ООН резолюції про створення компенсаційного механізму з виплати Росією коштів Україні дозволить без згоди РФ зробити ці виплати. Про це сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів міністр юстиції України Денис Малюська.

“Вся краса ситуації, в якій ми перебуваємо, в тому, що нас не особливо цікавить, що думає Кремль, що думає Пєсков, що думає Медведєв. Безумовно, нам подобається їхня реакція, тому що товариші, м’яко кажучи, стурбовані, і це приємно Але знову-таки, повертаючись до теми, краса в тому, що Росія зберігала значні суми грошей за кордоном, у наших країнах-партнерах, а величезні суми — сотні мільярдів доларів — розміщені в країнах G7 і в деяких країнах Євросоюзу, які в G7 не входять”, — повідомив Малюська.

Він зазначив, що, за публічною інформацією Центробанку РФ, тільки в країнах, окрім Китаю, перебуває близько 300 млрд дол.

“Судячи з реакцій Кремля, вони там і залишилися. Проблема для Росії в тому, що рішення про напад 24 лютого, очевидно, приймалося у дуже вузькому колі осіб. І ті, хто безпосередньо відповідав за управління золото-валютними резервами та суверенними активами Російської Федерації, очевидно, були не в курсі про дату нападу, тому фізично не встигли перемістити значні обсяги грошей туди, де ми б не змогли їх дістати, і, можливо, частково теж не розраховували на наші радикальні дії та радикальні дії наших партнерів на Заході. Тому так, дійсно, замороженими виявилися величезні суми грошей, і ми не потребуємо згоди Росії для того, щоб ці гроші забрати”, — пояснив міністр.

За його словами, необхідна згода на вилучення грошей у країн, у яких ці гроші розміщені.

“Є великі юридичні складнощі для того, щоб ці гроші відібрати, тому що вони належать державі й тому покриті так званим суверенним імунітетом. Тобто просто так взяти, забрати та перерахувати до фонду компенсації ці гроші не можна, на жаль. Але цей імунітет можна зняти міжнародним договором і, власне, укладання такого договору стало можливим. Дорога до укладання відкрилася після резолюції Генасамблеї ООН, де 94 країни підтримали створення компенсаційного механізму”, — сказав Денис Малюська.

Він додав, що резолюція ООН не на порожньому місці з’явилася, було проведено велику роботу і після укладання мирного договору буде підписання ратифікації та виконання.

Читайте також: Росія має виплатити репарації Україні — деталі резолюції ООН (ВІДЕО)

Прямий ефір