“Моя енергія йде зі злості на Путіна”: японська знаменитість і вдова президента Індонезії привезла Україні допомогу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Японська знаменитість, вдова президента Індонезії та філантроп Деві Сукарно приїхала до Києва і привезла допомогу українцям. Кілька тонн теплої білизни, грілок і ліхтариків. І зупинятися на цьому не планує, інформує FREEДОМ.

Дорога в Україну для 82-річної Деві Сукарно зайняла кілька днів — літаки з Токіо до Києва зараз не літають, але, з усім тим, з самого ранку Деві вже на ногах.

“Що мене сюди привело. Моя енергія йде зі злості на Путіна, однаково, що він говорить — це неправда, це все пропаганда. Росіяни повинні це зрозуміти та весь інший світ теж”, — вважає Деві Сукарно.

У Японії вона — знаменитість, у неї є свій бренд косметики та прикрас. В Україну вона приїхала із синьо-жовтим манікюром. Таким чином Сукарно вирішила продемонструвати свою підтримку Україні.

Деві вже вдруге в Україні. У 1962 році вона приїжджала до Києва як дружина глави Індонезії. За її словами, зараз враження від поїздки — зовсім інші.

“Я була в Києві 1962 року. У мене були чудові спогади про Київ: я бачила чудовий балет, театр, собори, красиву архітектуру. І зараз мені було боляче побачити руйнування в цьому місті”, — зізналася вона.

В Україну Деві приїхала не з порожніми руками — привезла, за її словами, тепло і світло, те, що українцям зараз найпотрібніше. Частину валіз із необхідним уже роздали людям, і ще чотири контейнери, по кілька тонн кожен, прибудуть в Україну незабаром.

“Це дуже тепла термобілизна, грілки для тіла і рук, які можуть тримати тепло майже добу. Ліхтарики”, — показує вона вміст валіз.

У контейнерах, які прибудуть в Україну, — газові грілки та продукти. У планах і допомога київській клініці, фахівці якої працюють із тяжкопораненими військовими.

“Ми ведемо цей благодійний проєкт для поранених, у яких ушкодження центральної та периферичної нервової системи, з 2014 року. До нас приїжджають найважчі поранені з різними травмами спини, голови, з пошкодженими нервами рук, ніг, які часто мають негативні прогнози”, — розповідає нейрохірург Олександр Кулик.

Деві Сукарно зазначила, що обладнання в клініці дуже дороге.

“Це тисячі доларів. Ми хотіли б допомогти, будемо збирати гроші у себе в Японії”, — Деві впевнена, що їй це вдасться.

Вона додала, що з ранку до вечора в Японії говорять про Україну.

“Ми в курсі всіх звернень президента Зеленського. Усі наші газети пишуть про Україну. Коли ви дивитеся на ці дві країни — Україна і Росія, і порівнюєте, Росія виглядає більшою і сильнішою незрівнянно. Але Україна так бореться і це викликає в мене повагу. Українці дуже патріотичні та сміливі, що б’ються проти Росії”, — наголосила Деві.

Читайте також: Відносини України з Японією та Індією — про важливість і перспективи розповіли експерти

Прямий ефір