Москва намагається зробити життя українців нестерпним одночасно і вдома, і в Європі — ситуація з біженцями (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Європа готується до нової хвилі біженців з України. Всьому виною — російські обстріли критичної інфраструктури. За даними компанії Gradus Research, наприкінці листопада 14% українців заявляли про готовність покинути дім у разі блекауту, а це понад 3 млн осіб. Росія прагне посилити міграційну кризу в Європі й активно просуває в соцмережах фейки про українських біженців, повідомляє FREEДОМ.

“Переїжджали ми сумбурно. Тобто щоразу, коли я намагалася потрапити на якийсь вокзал хоч якийсь — чи центральний, чи дарницький, постійно туди прилітало. І в останній момент там буквально подруга відмовилася від місця в евакуаційному автобусі”, — згадує біженка з України Валерія Сорочан.

Зараз жінка з сином живуть у Нідерландах. Вона викладала в школі для дітей переселенців. І таких — безліч. Через війну майже 5 млн українців залишаються в країнах Європи. За різними підрахунками, жінки і діти становлять до 95% від загальної кількості біженців. Таким чином, Україна буквально рятує своє майбутнє.

Кремль активно просуває наратив про те, що українці — нероби, які сидять на допомозі. Насправді ж, допомога приймальних країн допомогла українцям облаштуватися. Тепер кількість працевлаштованих українців у Європі значно зростає. У Польщі роботу знайшли 2/3 біженців. А в Нідерландах — 83%.

“Знайти роботу, умовно кажучи, за невеликі гроші, але некваліфіковану — у супермаркеті десь чи в клініці, чи ще десь, це не питання. Великий дефіцит таких працівників. І наші не сидять на місці, я дивлюся по сусідах із шелтера — всі при роботі. Хтось волонтерить, хтось заробляє гроші, хтось займається з чужими дітьми, поки хтось на роботі. Тут особливо й не посидиш на цих виплатах”, — каже Валерія Сорочан.

Москва намагається зробити життя українців нестерпним одночасно і вдома, і в Європі. Просто під час обстрілів української критичної інфраструктури російські фабрики тролів розпалюють ворожнечу в європейських соцмережах. На думку уповноважених спецслужб, Кремль намагається перекласти провину за наслідки війни на українців.

“Останніми днями активізувалася інформаційна кампанія, спрямована на те, щоб спровокувати серед поляків небажання допомагати Україні. Пропагандистський посил фокусується на просуванні тези про те, що українці становлять загрозу для польського суспільства… Для Росії в поточній ситуації пріоритетом є змусити Захід припинити допомогу Україні. Для цього Кремль використовує політичні, військові та пропагандистські заходи, бажаючи, щоб це призвело до ізоляції України”, — повідомив уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарін у Twitter.

Щоб переконатися в неспроможності російських фейків, достатньо подивитися на офіційну статистику: у тій же Польщі українці виплатили податками 2/3 від обсягів допомоги, яку виділила Варшава. Соціологи говорять про феноменально високий рівень довіри до українських біженців серед європейців.

“Мінімальний відсоток позитивного ставлення до українських біженців — це 72%, це Франція, Німеччина — 74%, максимальний в Іспанії — 89%. Це насправді захмарні цифри позитивного ставлення. Власне, Російська Федерація своїми агресивними діями робить усе можливе для того, щоб Європа не втомилася, а перебувала напоготові й підтримувала Україну”, — заявив професор соціології Павло Федорченко-Кутуєв.

Українські біженці шанобливо ставляться до культур приймальних країн. Понад половини вже вчать місцеві мови. А в місцях розселення громадяни України самоорганізовуються, проводять заходи і розповідають місцевим жителям про свою батьківщину. Таким чином, якщо у фінансовому плані українці поступово покривають витрати країн ЄС, то в культурному — привносять багато нового.

“Наприклад, в моєму випадку британці взагалі дуже люблять цей мультикультуралізм. Тобто це — наслідок Британської імперії. Знаєте, вони дуже люблять це. Вони дуже радо відгукуються на щось нове, цікаве. І це, звичайно, дуже гарне поле для того, щоб розповідати, культурну цю дипломатію впроваджувати. Вони дуже активно це всмоктують в себе і потім про це розповідають далі, і це просто прекрасно”, — поділилася біженка з України Анна Горошенко.

За різними опитуваннями, близько 90% біженців планують повернутися до України після закінчення війни. Серед працевлаштованих близько половини опитаних планують повернутися до України приблизно за рік після закінчення війни.

Читайте також: Допомога Україні: американці та європейці виступають за продовження підтримки (ВІДЕО)

Прямий ефір