Мобілізація у РФ: росіяни тікають з країни, на кордонах кілометрові пробки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Після оголошення 21 вересня Володимиром Путіним часткової мобілізації потенційні призовники масово намагаються залишити країну. На кордонах з Казахстаном, Грузією, Білоруссю та Фінляндією з російського боку — багатокілометрові пробки охочих залишити Російську Федерацію, передає FREEДОМ.

Прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков вже назвав реакцію росіян на мобілізацію “істеричною та надзвичайно емоційною”.

У країнах Балтії вже заявили, що не мають наміру надавати притулок або видавати гуманітарні візи громадянам Російської Федерації, які прагнуть уникнути мобілізації.

Фінляндія звернулася до Єврокомісії із пропозицією зробити жорсткішим в’їзд росіянам у всі країни Європейського Союзу.

Не зустрічають із розкритими обіймами втікачів і в Казахстані.

“Наші офіційні установи не будуть видавати посвідку на проживання особам, які не нададуть документи, що підтверджують, що країна їхнього громадянства не заперечує проти переїзду цих людей до Казахстану. Загалом держструктури обізнані щодо ситуації про різке збільшення кількості громадян Росії, які в’їжджають до держави. Ми ведемо переговори з цього питання”, — прокоментував масовий виїзд із РФ чоловіків призовного віку спікер парламенту Казахстану Маулен Ашимбаєв.

Уряд Німеччини дотримується іншої позиції.

“Як правило, дезертири, яким загрожують суворі репресії, отримують міжнародний захист у Німеччині. Кожен, хто мужньо виступає проти режиму Путіна і тому наражає себе на найбільшу небезпеку, може подати заяву на надання притулку в Німеччині через політичні переслідування”, — каже міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер.

При цьому найсміливіші росіяни продовжують виходити на мітинги. У десятках міст Росії люди протестують проти путінської мобілізації.

Для тих, хто готовий йти на вулиці та бойкотувати рішення Кремля, правозахисники розробили рекомендації, як не попастися силовикам:

  • одягнути максимально зручний і непомітний одяг;
  • обличчя прикрити маскою;
  • не використовувати метро та таксі, пересуватися краще пішки чи наземним транспортом. Ускладнюйте маршрут пересування;
  • не користуватися банківськими картками після акції протесту;
  • видалити з телефону особисту інформацію, використовувати паролі на телефон та сім-карту.

Також росіянам, які протестують рекомендують:

  • додати до свого телефону контакти правозахисників;
  • не вступати у конфлікти;
  • не ходити поодинці;
  • у разі затримання — дзвонити юристам.

Читайте також:

Прямий ефір