Міжнародні резерви України перевищили 30 млрд доларів, – Нацбанк

Фото Укрінформ

Передовсім зростання резервів було зумовлене надходженням другого траншу від Міжнародного валютного фонду у 700 млн доларів в межах програми співпраці Stand-by. На 1 грудня міжнародні резерви України зросли на 3%.

Про це повідомляє Нацбанк, пише UA.

Крім того, на динаміку резервів вплинули операції з управління державним боргом. А саме, уряд отримав 493 млн доларів валютних надходжень завдяки кредиту від Cargill Financial Services International у 250 млн євро та 167,4 млн євро від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

“За обслуговування та погашення державного боргу у валюті було сплачено 481,7 млн доларів. З них 251,3 млн дол. спрямовані на ОВДП, 145,2 млн доларів – на єврооблігації. Крім того, в листопаді уряд та Національний банк сплатили 64,4 млн доларів на користь Міжнародного валютного фонду. Щодо інтервенцій на міжбанку, в перші тижні листопада пропозиція валюти на валютному ринку переважала попит на неї. Водночас у другій половині місяця ситуація змінилася у зворотному напрямі”, – розповіли в Нацбанку.

На резерви вплинула переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. Їх вартість за місяць зменшилася на 135,6 млн доларів.

До слова, Національний банк України у межах співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) планує фокусуватися на важливих для країни напрямах.

Читайте також: Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю історію, – Свириденко

Прямий ефір