Мінський і Нормандський формати, закон Савченко: яким був 2015 рік для України (ВІДЕО)

Скрін із відео

У 2015-му почалася робота в Мінському і Нормандському форматах для врегулювання конфлікту на Донбасі. Тоді колишню міліцію реформували в поліцію. А ще запам’ятався різкий стрибок курсу долара і зростання цін на відпочинок на українських курортах, адже Крим вже був окупований Росією.

Про це розповідаємо у новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

Отже, на початку 2015-го року українці постійно вагаються – в чому зберігати гроші? Через події в країні гривня стрімко знецінюється.

“Перед кризою 14-15 року, крім війни, в України були найбільші дефіцити платіжного балансу, які в торгівлі нарахували майже 10 млрд доларів, тобто щороку ми купували імпорту на 10 млрд більше, ніж експортували, це означає, що звідкись нам потрібно взяти 10 млрд, а друкувати долари ми не вміємо “, – говорить економіст Андрій Блінов.

У березні комунальні тарифи різко зростають до економічно обґрунтованих – на газ ціна в середньому підвищилася майже в 3 рази. Опалення будинку може коштувати тепер до двох тисяч грн. При середній зарплаті 4 тисячі грн. На електрику – ціна вища на дев’ятнадцять-п’ятдесят відсотків.

Це умова МВФ для нового траншу. А Україні дуже потрібні кредити, щоб стабілізувати гривню.

Поки українці платять за газ дорожче, Україна – вперше за останні десять років – почне платити менше. Країна припиняє купувати газ безпосередньо у Росії.

Багатьом засудженим з 2015-го по 2017-ий вийти достроково допоможе закон Савченко. Згідно цього закону день в СІЗО – за два. Але майже вісім сотень ув’язнених, що вийшли за законом, здійснять повторні злочини. На волі опиняться і гучні злочинці. Але у 2017-му закон зовсім скасують.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір