Мета Курської операції ЗСУ — знизити інтенсивність обстрілів прикордоння Сумської області (ВІДЕО)

Курська область. Фото: Rtvi

Кількість обстрілів російською армією Сумської області скоротилася. Йдеться саме про ті ділянки фронту, де Збройні сили України (ЗСУ) проводять Курську операцію. Однак варто зазначити, що Сумська область має кордон із країною-агресором протяжністю понад 500 км, тож на інших ділянках противник продовжує активно завдавати ударів, повідомив представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, інформує FREEДОМ.

Мета Курської операції — знизити інтенсивність обстрілів прикордонних територій Сумської області з боку Росії, а також дати шанс ЗСУ наростити оборонні можливості, зазначають українські прикордонники.

“Україна не прагне захопити чиїсь території, а це буфер, щоб Росія не здійснювала обстрілів території України. На інших відрізках кордону в межах Сумської області ми також ведемо вогонь по тих законних цілях і тих засобах, які противник намагається застосовувати для ударів по нашій території. Але ми не фіксуємо накопичення сил для дій у відповідь ЗСУ”, — пояснив Демченко.

Раніше президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками української громади в Нью-Йорку повідомляв, що Курська операція — стратегічний крок української армії.

“Ми не збираємося там бути та залишатися — вони (території Курської області РФ) не окуповані, а ця операція — стратегічний крок нашої армії. Ми не хочемо бути та виглядати дзеркалом Російської Федерації. Хоча ми не поважаємо РФ, але ми повинні поважати міжнародне право. І в жодному разі ми не можемо поводитися так, щоб до нас ставилися однаково. Курська операція — це частина нашої стратегії, насамперед посилення українських позицій і ослаблення рейтингу Путіна всередині його держави”, — сказав Зеленський.

Тим часом в Інституті вивчення війни повідомляють, що Сили оборони України просунулися в Глушковському районі Курської області Росії. Згідно з геолокаційними кадрами, оприлюдненими 23 вересня, ЗСУ просунулися до південних околиць Веселого (на південний захід від Глушково).

“На Курському напрямку є вдалі дії Сил оборони, які ворожі “військкори” поки що не знають, як коментувати, бо розуміють, що ситуація складається таким чином, що росіянам необхідно перекидати туди з інших напрямків ще більше сил”, — розповів керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України Андрій Коваленко.

Російська армія продовжує наступати за кількома напрямками. Адже мета Володимира Путіна залишається незмінною — вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Однак Курська операція ЗСУ значно вплинула на російську армію. Кремль зіткнувся з нестачею живої сили через перекидання військових на Курський напрямок. Командування РФ уже перекинуло туди військові повітряно-космічні сили, записані в мотострільці. Їх відправили в піхоту, забравши прямо з аеродромів в Алтайському краї, Іркутській і Саратовській областях, де дислокуються Ту-22М і Ту-95. Перекинуто й сили Ленінградського, і частково Московського військових округів.

“Хоча б у цьому питанні ми вже бачимо відволікання уваги тих чи інших підрозділів з певних ділянок фронту, а саме в Курську область. Станом на 6 серпня у Курській області було сконцентровано до 10 тис. особового складу російських окупаційних військ, зараз ця кількість сягнула практично 40 тис. І відповідно до цього ми можемо зробити висновок, яку кількість було передислоковано з тих чи інших напрямків, щоб посилити Курське угруповання”, — розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Наразі українська армія контролює понад 1 300 квадратних кілометрів російської землі в Курській області та понад 100 населених пунктів.

Читайте також: Використання спецпідрозділів ФСБ у Курській області проаналізував Маломуж

Прямий ефір