Люди вже в паніці від того, що відбувається”: волонтери щодня евакуюють із Соледара до 80 осіб

Волонтери щодня евакуюють із Соледара Донецької області 60-80 осіб. Люди вже охоче погоджуються виїжджати, адже за останній місяць кількість обстрілів їхнього населеного пункту російськими окупантами різко збільшилася, повідомляє UA.

Соледар зараз — одна з найгарячіших точок Донецької області. Луганські волонтери вкотре приїхали сюди, щоби вивезти всіх охочих із цього населеного пункту. У складі евакуаційної групи десять осіб, серед яких луганці, які втратили дім, а також небайдужі іноземці, які приїхали надавати допомогу українцям. Один із них Пилип, він родом із Санкт-Петербурга. Приїхавши до України, хлопець вирішив займатись питаннями евакуації. Продумує маршрути, складає списки та організовує процес.

До міста волонтери заїжджають невеликими машинами, на яких і вивозять людей.

“Зараз нарешті люди схаменулися. Десь там ловить зв’язок, вони виходять на зв’язок, просять їх евакуювати, родичі просять їх евакуювати. Взагалі, Соледар — чудове місто. Всі усіх знають, тобто можна просто заїжджати, питати ім’я. Там навіть адресу не треба запитувати. Запитуєш ім’я, тобі перший місцевий, якого ти евакуював, показує далі, як їхати”, — розповів Пилип.

Щодня евакуаційна група вивозить із Соледара до 80 людей. Поки одні збирають свої речі, інших волонтери просять зважитися на виїзд і вносять їхні імена до списків на евакуацію.

“Ну, ось тут, напевно, найнебезпечніша зараз ситуація, яка є в Україні, тому що безладна стрілянина йде довкола повністю. Тобто люди вже в паніці від того, що відбувається”, — зазначив волонтер Юрій.

Сімдесятирічні Олена Олександрівна з чоловіком вирішили евакуюватись після того, як минулого тижня втратили сина. Він був у дворі, коли розпочався обстріл житлового сектору. Уламок прошив паркан і смертельно поранив чоловіка.

Костянтин евакуюється разом зі своєю 90-річною мамою, яка не може стримати сліз від жаху того, що відбувається.

“Вже неможливо, хата ходором ходить. Часто? Та щоночі. Бомблять уже весь місяць. Прильоти то ось, то через дві хати, то за цією хатою приліт”, — розповідає Костянтин.

Всього за день удалося евакуювати 58 жителів Соледара. Свою роботу волонтери планують продовжувати стільки, скільки це можливо.

Нагадаємо, Олег Пендзін в ефірі марафону #FreeДОМ на телеканалі UA розповів, що європейські компанії, які пішли з російського ринку (понад 1100 компаній) — лише верхівка айсберга

Чехія підтримує повну заборону на видачу шенгенських віз росіянам

На Луганщині росіяни замість розмінування огороджують багатоповерхівки стрічками — Гайдай

Читайте також: Федоров: У колабораціоністів на півдні України є лише два шляхи – обидва ведуть до ліквідації

Прямий ефір