Китай та Індія не замістять Росії втрату газового ринку Європи — аналіз експерта

Ілюстративне фото: bankruptcy-ua.com

“Многоходовочка” РФ, яка спочатку витратила сотні мільярдів євро на будівництво “Північного потоку-1” та “Північного потоку-2”, а потім “допомогла їм потонути”, обійдеться Росії дуже дорого. Замістити китайським та індійським ринками втрату європейського не вдасться. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко.

“Втрата європейського газового ринку не може бути заміщена ринком Китаю, Індії, тому що немає логістики, немає для цього необхідних трубопроводів, і той же [глава КНР] Сі Цзіньпін чітко сказав Путіну на зустрічі в Самарканді, що Китаю не потрібен газопровід “Сила Сибіру-2″. Тож особливих перспектив для російського газу немає”, — прокоментував гість ефіру.

Він припускає, що видобуток і нафти, і газу скорочуватиметься: до наступного року щодо газу буде мінус 10-15%, щодо нафти — мінус понад 20%.

Омельченко наголосив, що вже зараз нафтові компанії РФ продають нафту фактично за собівартістю.

“Росія ухвалила стратегію продавати нафту за будь-якими цінами, аби не заморожувати родовища. Тому російська нафта марки Urals на сьогодні вже котирується з рекордними знижками, які становлять понад 50% від сорту Brent. І практично нафтові компанії Росії працюють на рівні собівартості, не отримуючи від цього ніякого прибутку, видобувають для того, щоб не консервувати свердловини”, — пояснив Володимир Омельченко.

Читайте також: РФ роками намагалась розколоти єдність НАТО посиленням газового впливу на європейські країни, — Омельченко

Прямий ефір