Курт Волкер про два можливих сценарії на Донбасі

За інформацією DW Deutsche Welle, спецпредставник Держадепартаменту США по Україні Курт Волкер в  інтерв’ю американському виданню POLITICO заявив, що скептично ставиться до перспектив врегулювання конфлікту на Сході України.

“Я сказав би, ймовірність цього –  80 відсотків. Є шанс, що це буде не так, але найімовірніший сценарій, що все триватиме так, як є зараз”, – наголосив Курт Волкер.
Водночас він зауважив, що протягом конфлікту на Сході України загинуло понад 10 тисяч українців.
Як відомо, на початку листопада спецпредставник зазначив, що Росія має два варіанти дій на Донбасі. За його словами, це може бути “заморожений конфлікт, як в Абхазії, Південній Осетії, чи Придністров’ї” або, згідно з іншим сценарієм, Росія може вивести свої війська та сприяти розміщенню миротворців ООН.

“Якщо вони хочуть створити заморожений конфлікт, як в Абхазії, Південній Осетії, чи Придністров’ї, то це буде їм багато коштувати. Однак, якщо захочуть, вони це зроблять попри великі витрати”.

“Альтернатива – це коли Росія виведе свої сили і сприятиме розміщенню миротворців ООН, що принесе всім мир і дозволить просуватись у втіленні Мінського процесу. Це – другий сценарій”, – підсумував Курт Волкер.

При цьому він заперечив можливість перетворення ситуації на тривалий конфлікт.

“Міжнародна спільнота не хоче ще одного Кіпру, – наголосив він. – Не знаю скільки років вже є миротворці на Кіпрі. Не думаю, що цього хоче і Україна. Вона воліє відновити суверенітет на власній території і тому має стимули для втілення Мінських домовленостей”, – зауважив Волкер.

Прямий ефір