Ксенофобія та фашизм — як радикалізувався російський порядок денний (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На федеральних російських телеканалах стало нормою закликати до насильства, захоплення чужих територій та знищення всього світу. Вчорашні розпалювачі війни сьогодні в ефірі можуть потрапити під критику за недостатньо жорстку позицію. Порядок денний російських політиків і медіа помітно радикалізувався. Колишні, так звані, “яструби” Кремля: екс-глава “Роскосмосу” Дмитро Рогозін та керівник інституту країн СНД Костянтин Затулін — тьмяніють на тлі жорсткої риторики керівника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина та голови Чечні Рамзана Кадирова, передає FREEДОМ.

Колишній лідер радикального порядку денного Дмитро Рогозін, у 2000-х роках неодноразово відвідував мітинги російських націоналістів та скандував ксенофобські гасла. Попри це Рогозін отримав крісло спецпредставника президента Путіна, потім міністерський портфель. З 2018 року був головою “Роскосмосу”. Проте влітку 2022 року був відправлений у відставку. Зараз Рогозін займається добровільною групою “Царські вовки”, яка надає військово-технічну підтримку підрозділам самоназваних “ЛНР” та “ДНР”, що незрівнянно з попередніми посадами.

Хвиля фашизації після початку широкомасштабного вторгнення в Україну 24 лютого вивела з тіні нові фігури з більш радикальними поглядами. Йдеться насамперед про голову Чечні Рамзана Кадирова та власника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.

І Кадиров, і Пригожин відрізняються кричущою жорстокістю, кривавими перформансами та абсолютним ігноруванням прав людини. Так, у листопаді підконтрольні Пригожину найманці ПВК “Вагнер” опублікували відео зі стратою свого службовця. І це не єдиний такий інцидент. Також у відповідь на визнання Європарламентом ПВК “Вагнер” терористичною організацією Пригожин нібито відправив їм кувалду з бутафорськими слідами крові.

Тепер Пригожин та Кадиров — особи сучасної Росії: жорстокої, безправної, мілітаристської. Експерти зазначають такі перетворення на руку Путіну, адже тимчасово зміцнюють його владу в країні і відкривають можливості для репресій незгодних. Водночас у далекій перспективі це бомба сповільненої дії для путінського режиму та Росії як такої.

Прямий ефір