Крім Міжнародного кримінального суду на Путіна чекає спецтрибунал — подробиці від Кравчук

Володимир Путін. Фото: ukrinform.ua

Міжнародний кримінальний суд (МКС) займається розглядом справ щодо злочинів проти людяності. Триває робота зі створення спеціального трибуналу, на якому російський президент Володимир Путін відповідатиме за злочин агресії в Україні. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала народна депутатка України, голова Комітету культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ Євгенія Кравчук.

Вона зазначила, що Міжнародний кримінальний суд досить швидко ухвалив рішення про видачу ордера на арешт російського президента.

“Буквально в лютому цього року вони почали розгляд і вже в березні видали цей ордер на арешт. І це дійсно тільки початок, тому що МКС займається розслідуванням справ щодо геноциду і злочинів проти людяності. Це якраз вивезення дітей і примусове розміщення їх у російських сім’ях”, — сказала Кравчук.

Народна депутатка звернула увагу, що Володимир Путін і російський омбудсмен Львова-Бєлова перед камерами обговорювали тему вивезення дітей, що стало доказом їхньої злочинної діяльності.

“Триває робота зі створення спеціального трибуналу. Це паралельний процес. Путін відповідатиме на спецтрибуналі за злочини агресії в Україні”, — пояснила вона.

Євген Кравчук додала, крім Путіна в Гаазі відповідатиме за злочин вище військове керівництво РФ.

Читайте також: Путін став в один ряд із Каддафі та аль-Баширом — злочинцями проти людяності, — адвокат

Нагадаємо, 17 березня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі видала ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна і російського омбудсмена Марії Львової-Бєлової.

Прямий ефір