Кремлю не вдасться розхитати ситуацію в Молдові — думка

Олексій Тулбуре. Фото: btv.md

Завдання мітингів у Молдові — розхитати ситуацію й отримати лояльний до Росії уряд. Але домогтися успіху в проросійських сил шанси невеликі. Таку думку сьогодні, 14 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив молдовський історик, дипломат, політичний аналітик, колишній представник Молдови в Раді Європи та ООН Олексій Тулбуре.

Він зазначив, що організатори мітингів прикриваються вимогами виплати фактур за ЖКГ, а насправді мають завдання розхитати ситуацію, а в ідеалі — відправити уряд у відставку, домогтися дострокових виборів і зміни уряду.

“У них шанси невеликі, тому що люди, які виходять на ці протести, по-перше, проплачені, у цьому випадку немає спонтанного руху. По-друге, якщо подивитися на структуру цих виступів, на соціальну структуру учасників протестів, — це люди середнього і вищого за середній віку”, — пояснив Тулбуре.

Він звернув увагу, що жителі Кишинева не беруть участі в мітингах.

“Людей привозять з інших регіонів країни. За такого режиму протестів, за такої соціальної структури протесту, звісно, нічого в них не вийде. Необхідно також наголосити, що більшість населення ці протести не підтримують. І гасла, і ідеї організаторів протестів чужі більшості населення Молдови, яка виступає за європейську інтеграцію країни”, — сказав аналітик.

Водночас Тулбуре вважає, що до спроб дестабілізації необхідно ставитися серйозно і вживати заходів, щоб убезпечити країну.

Читайте також: Протести в Молдові: Росія продовжує розхитувати ситуацію в країні (ВІДЕО)

Прямий ефір