Кремль накидає росіянам міфи про НАТО — розбір

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Захід погрожує Росії ядерною зброєю. Слідом за ним заступник голови російської ради безпеки Дмитро Медведєв погрожував застосувати проти НАТО надзвукову зброю. Теза про те, що Альянс оточує Росію та загрожує її безпеці постійно повторює кремлівська пропаганда, повідомляє FREEДОМ.

Понад 80% росіян негативно ставляться до НАТО чи взагалі не знають, чим займається організація. Згідно з нещодавнім дослідженням “Левада-Центру”, більшість громадян федерації впевнені, що приєднання нових країн до НАТО становить загрозу для Росії. А ще рік тому так вважали менше половини опитаних.

“У політиці я не сильна, але те, що американці та їхній уряд розширює всі бази, звідки ракети можна пускати, обкладають Росію, грубо кажучи. Їм же треба, щоби більше країн приєднувалося”, — сказала росіянка.

“Якщо НАТО просунеться до наших кордонів, це буде другий 1941 рік. Чимось на це схоже дуже. Ми, проводячи спецоперацію, намагаємося не допустити цього повтору”, — заявив росіянин.

“Росія не збирається ні з ким воювати, вона зараз самотня, можна сказати. А вони ще більше беруть зараз її в котел і ставлять свої НАТОвські бази. І вони будуть ближчими до наших кордонів”, — вважає росіянка.

Кремль неодноразово звинувачував НАТО у ворожих діях. А колективний Захід для російських пропагандистів — ворог номер один. Росіянам вселяють, що саме західні країни несуть відповідальність за війну в Україні. Ілюзорну можливість того, що НАТО розмістить на території України військові бази, Москва назвала однією з причин повномасштабного вторгнення до України.

“Все це — російська пропаганда, від початку і до кінця. Немає жодних баз НАТО взагалі. Баз НАТО у природі немає. Сама організація НАТО не створює бази, не продає зброю, не здійснює якихось агресивних дій. НАТО — це виключно про оборону”, — пояснює директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Після серії невдач російської армії у війні Кремль направив пропагандистам нові методички. Тепер вони розповідають, що нібито російські війська безпосередньо воюють із НАТО, лише на території України. З цієї причини й вирішили провести часткову мобілізацію.

“НАТО здійснює розвідку по всьому півдні Росії. У Вашингтоні, Лондоні, Брюсселі прямо підштовхують Київ до перенесення військових дій на нашу територію. Деякі безвідповідальні політики на Заході не лише говорять про плани щодо організації постачання Україні далекобійних наступальних озброєнь — систем, які дозволять завдавати ударів по Криму та іншим регіонам Росії. І у разі загрози територіальної цілісності нашої країни, для захисту Росії та нашого народу ми безумовно використаємо усі наявні у нашому розпорядженні засоби. Це не блеф”, — заявив Путін.

В Альянсі ж чітко дали зрозуміти — вони не воюють із Росією. Організація гарантує безпеку та оборону країнам-учасницям. А війна з федерацією розпочнеться лише у випадку, якщо вона нападе на одну із країн-членів НАТО.

“НАТО не перебуває у стані війни з Росією. Я маю заявити про це дуже чітко. Якби Росія напала на одну з наших держав-членів, було б зрозуміло, і ми намагаємося дати зрозуміти це Росії з максимальною ясністю, що ми захищатимемо кожну п’ядь території нашого союзника. Тоді буде конфлікт Росії та НАТО. Але до цього моменту НАТО не воює з Росією”, — повідомив адмірал, голова Військового комітету НАТО Роб Бауер.

Росія також продовжує вселяти своїм громадянам, що НАТО оточує їхню країну. Ще до повномасштабної війни російські урядовці заявляли, що не допустять, щоб Україна вступила до організації. У відповідь на це в Альянсі нагадали, що вирішувати це можуть лише країни-учасниці. А ще НАТО має повне право підтримувати Україну у війні із Росією.

“НАТО своїми діями підтримує Україну та невіднятне право України захищатись від країни, яка на неї нападає. Так записано у Статуті ООН. Тому правомірно, що члени НАТО та ще понад 20 інших країн підтримують Україну. Підтримують усіма способами, якими можуть”, — сказав Бауер.

За межами території країн НАТО Північноатлантичний Альянс підтримує військову присутність лише у двох місцях: у Косові та Іраку. Росія, навпаки, має бази і військовослужбовців у трьох країнах — Грузії, Молдові та Україні — без згоди на те урядів цих країн.

“НАТО нікому не може загрожувати. Тому що це оборонна організація. Жодного немає конфлікту, який НАТО проводило. Була операція в Афганістані зі стабілізації. Так само в Югославії проводили операцію, яка стабілізувала ситуацію”, — каже Самусь.

Ще недавно Росія прагнула партнерства з НАТО. Проводили навчання, говорили про розширення спільних програм. Однак у березні 2014 року Північноатлантичний Альянс призупинив практичну співпрацю з Росією у відповідь на військове вторгнення до України.

Читайте також: Найбільшу підтримку демонструють українці: яке ставлення до НАТО в Україні, Грузії, Молдові, Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Сполучених Штатах генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав інтерв’ю агентству Reuters і зробив низку заяв. Зокрема, що країни Північноатлантичного альянсу мають намір посилити тиск на країну-агресорку, Росію, і вводитимуть нові санкції. А також зазначив, що оголошення президентом РФ Путіним часткової мобілізації не стало сюрпризом для членів Альянсу. Путін прорахувався щодо України та зробив велику помилку.

Прямий ефір