Країни G20 затвердили заключне комюніке

Фото АР

Після саміту Великої двадцятки в Японії лідери країн підписали заключне комюніке, до якого також входить пункт про захист клімату.

Про це повідомляє DW.

Найдовше сторони обговорювали спірне кліматичне питання.

За словами канцлерки Німеччини Ангели Меркель, текст документу відповідає минулорічному, який був ухвалений на саміті G20 у Буенос-Айресі. Під час тієї зустрічі пункти про захист клімату підтримали 19 із 20 країн.

“До останньої хвилини ми обговорювали питання про захист клімату, торгівлі та міграції. Після переговорів, які тривали впродовж днів і ночі, нам вдалося домовитися про заяву 19+1. Згідно з нею, 19 членів зобов’язалися виконувати ті ж самі завдання, що і в Буенос-Айресі”, – сказала Ангела Меркель.

Також вона додала, що дотримання пунктів Паризької кліматичної угоди “є незворотнім”.

Пункти згаданої угоди знову не підтримали США. Пізніше під час прес-конференції президент США Дональд Трамп заявив, що “не хоче нищити роботу американських компаній” і “не хоче жертвувати величезними потужностями, які вибудовувалися роками”.

Крім теми клімату, члени G20 також говорили про співпрацю з ООН та іншими міжнародними організаціями у сфері міграційної політики, співробітництво у сфері торгівлі тощо.

Нагадаємо, у Японії сьогодні, 29 червня, завершився саміт G20.

Прямий ефір