Кожен “Калібр” має конкретне завдання, вважати наявність ракетоносіїв РФ у морі несуттєвою загрозою не рекомендую, — Гуменюк

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Обстановка на Південному напрямку залишається складною, але контролюється Збройними силами України (ЗСУ). На цьому етапі в акваторії Чорного та Азовського морів перебувають три російські ракетоносії, один із яких підводний, із 20 готовими до використання ракетами типу “Калібр”. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Обстановка в морях досить динамічно змінюється. Корабельне угруповання ворога щоразу змінює свій кількісний склад і в деякому сенсі і якісний. Так, якщо вчора під час досить тривалих повітряних тривог неодноразових по півдню України корабельне угруповання збільшилося на один ракетоносій і додався підводний човен, то за ніч ця кількість зменшилася. Зараз знову три ракетоносії, один із яких підводний, і 20 ракет типу “Калібр” готові до використання”, — сказала вона.

Гуменюк уточнила, що такі маневри виправдані штормовою погодою. А також це спосіб демонстрації сили — коли працює авіація, і збільшується кількість ракетоносіїв у корабельному угрупованні — це психологічно впливає на населення України.

Також начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України прокоментувала інформацію про те, що російські кораблі часто виходять у море з порожніми пусковими установками.

“Не можу говорити і гарантувати, що вони виходять не спорядженими, тому що ми спостерігаємо за тим, що якраз роботи зі спорядження проводяться. І корабельне угруповання виходить, як правило, для виконання бойових завдань. І те, що вони використовують у середньому 30-40% того заряду під час масованих ракетних атак, які мають на бортах, це, як правило, показник того, що ракети вони економлять, а кожен “Калібр” має конкретне завдання. Нагадаю, що це високоточні ракети. І, найімовірніше, саме вони споряджаються по конкретних об’єктах, по конкретних координатах, які є. Це об’єкти критичної інфраструктури, енергетики, військові об’єкти, можливо, і портової інфраструктури. Але наша протиповітряна оборона і з ними може досить легко розправитися”, — розповіла вона.

Тому, констатувала Гуменюк, росіяни випускають ту кількість ракет, яку можуть собі дозволити на цей момент.

“Вважати наявність ракетоносіїв несуттєвою загрозою не рекомендую, бо все-таки і поодинокі удари, які не в комплексі, не в масованій ракетній атаці, на пам’яті та в історії розвитку подій повномасштабного вторгнення були досить результативними. Тому зброя ця досить серйозна. Вона загрожує не тільки Одеській області, тому що тактико-технічні характеристики цих ракет дозволяють досягати будь-якої точки на всій території України”, — підсумувала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

Читайте також: Російський “спрут” у Чорноморському регіоні: вразливості Молдови, Румунії, Болгарії, Туреччини оцінили експерти

Прямий ефір