На зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі генсек Альянсу Марк Рютте закликав союзників надати Україні таку допомогу, яка б допомогла завершити війну. Це також один з елементів підготовки до вступу в НАТО, тобто повний перехід на стандарти Альянсу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 6 грудня, сказав військовий експерт Сергій Грабський.
На його думку, Європа сьогодні дійсно мобілізується і посилює обороноздатність.
“Європа зараз вирішує двоєдине завдання. По-перше, мобілізується, оскільки їй потрібно підвищувати свій військовий потенціал. По-друге, там чудово розуміють, що кожен день української боротьби дає змогу Європі здійснювати заходи щодо посилення своєї боєготовності. Тому лунають заяви про те, що Україні потрібно допомагати і допомагати якомога більше. В ім’я свого власного порятунку, вибачте за такий цинізм. Але це об’єктивна позиція Європи на сьогодні. Хоча б тієї частини, яка розуміє, з чим і з ким вона має справу, перебуваючи поблизу російських кордонів”, — зазначив експерт.
Щодо вступу України до НАТО і дискусії навколо цього питання, то, вважає Грабський, військовий критерій уже дозволяє Києву говорити про таку можливість.
“Військова складова критеріїв вступу до Альянсу вже дозволяє нам говорити про можливість вступу до НАТО. Але давайте не забувати ще про три важливі складові — політичну, економічну та судову. І там нам потрібно провести величезну роботу над помилками. НАТО — це тільки на 25% військовий блок. І до нього вступають у результаті відповідності всім вищезазначеним критеріям. В України є завдання виконати домашню роботу, щоб відповідати критеріям вступу”, — акцентував Грабський.
Що стосується військової підтримки Києва, то, на думку експерта, вона є безумовною.
“Це теж один з елементів підготовки до вступу в НАТО, тобто повне переведення на стандарти Альянсу. Тому ця робота триває. І, як казав Марк Рютте ще в одній своїй заяві, щонайменше рік Україні потрібно буде допомагати на повну силу”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Вступ України до НАТО без територіальних поступок: на які політичні кроки вже готовий піти Захід проти РФ