“Корупційна скупка лояльності”: чому в РФ наявність великих грошей зараз нічого не означає, розповів Орєшкін

Дмитро Орєшкін. Фото: uatv.ua

Володіння грошима в Росії зараз нічого не означає, тому що всім керують силовики та оточення президента Володимира Путіна. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський політолог Дмитро Орєшкін.

Він зазначив, що сам термін “олігархи” в Росії вже застарів. Це в 1990-х роках гроші були зосереджені в руках приватників, а не у держави. Тоді з’явилися нові правила, які захищали їхню власність, і влада була змушена з ними домовлятися.

“Був такий собі симбіоз між чиновниками і бізнесменами. І ці бізнесмени боролися за владу, використовуючи свої гроші, а чиновники намагалися використовувати свою владу для того, щоб заробити більше грошей. Я тоді називав цю історію “бюрократичний бізнес”, і тоді можна було справді говорити, що такі люди, як Ходорковський або Березовський, або Алекперов, або Потанін, справді мали політичну вагу. Їхні гроші мали сенс. Зараз володіння грошима в Росії не значать нічого”, — сказав Орєшкін.

За його словами, зараз у Росії є “грошові мішки”, у яких немає жодного впливу, а також силовики й оточення Путіна, яким насправді належить влада.

“Уже поняття олігархату зникло. Вся влада належить силовикам. І після цього працює інший механізм, який називається, ну, скажімо так, торгівля лояльністю або корупційна скупка лояльності. Значить, тебе ставлять на якийсь солодкий шматок. Нафта, газ, золото, алмази — тобі дозволяють там годуватися. А ти натомість, по-перше, ділишся. Крім того, що належить платити за законом, тобто податкові відрахування, яких завжди не вистачає великим начальникам, створено ще інший, альтернативний, незаконний, нікому не підзвітний і не відкритий бюджет, який називається “басейн”. Ось туди всі зливають надлишки”, — сказав Орєшкін.

Він зазначив, що глава Чечні Рамзан Кадиров дуже відданий президенту РФ. У нього ніхто не питає звітів, куди йдуть гроші з держбюджету, які надійшли до республіки, також Чечня систематично не платить за спожитий газ і електроенергію з великої Росії.

“Але зате Кадиров забезпечує лояльність. Він платить податок кров’ю Путіну. Він називає себе рядовим або там солдатом Путіна. Усе як треба. Всі інші губернатори приблизно так само, просто їм платять набагато менше, тому що вони менш впливові. Ось це система корупційної скупки лояльності”, — сказав політолог, додавши, що Путін привносить її і на окуповані українські території.

На думку Орєшкіна, коли Путін розповідає, що захищає Росію від агресії НАТО, від більш просунутих територій у Європі, то насправді він захищає свій клан, свою годівницю і свою можливість грабувати РФ і росіян.

Читайте також: Показова історія з меткомбінатом Ілліча — як на війні збагачуються російські олігархи і урядовці (ВІДЕО)

Прямий ефір