Компанії, які допомагають Росії обходити обмеження, відомі і Україні, і у світі, — Устенко про вторинні санкції

Олег Устенко. Фото: focus.ua

Компанії, які допомагають Росії обходити санкції, відомі і в Україні, і вони досить відомі у світі, відомі союзникам України у США. Більша частина санкцій синхронізовані у світі, і вони посилюються. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник президента України Олег Устенко.

“Сьогодні США якраз наклали санкції на ту мережу торговців, які займалися якраз допомогою в обході санкцій, і допомагала в доставці військової продукції на територію РФ і Білорусі. І це досить такий об’ємний лист, там 10 осіб, фізичних осіб, і 12 юридичних осіб, 12 великих компаній, які якраз потрапили під ці санкції”, — повідомив він.

Також радник пояснив, що означають ці санкції.

“З одного боку, начебто як санкції введені з боку США, але небезпека і загроза для будь-кого, хто спробує порушити ці санкції, це введення так званих вторинних санкцій. Тобто чіткий сигнал надіслано у всьому світі — ось ця група, з якою ніхто не може за жодних умов працювати. Будь-яке перефарбовування під фірму офшорну, під фірму з будь-якої країни означатиме автоматичне запровадження санкцій проти цієї фірми, проти власників цієї фірми, проти керівництва цієї фірми, а заразом і проти країни, в тому разі, якщо країна знала про це й жодним чином не заблокувала подібного роду процес. Тому можна вважати, що ці введені сьогодні санкції з боку США якраз є продовженням цієї великої історії, щоб не дати змогу РФ отримати будь-яке озброєння. Зокрема туди включили і Білорусь”, — розповів Устенко.

За його словами, все працює за системою — накладаються санкції, після того, коли інформація з’являється в публічному користуванні, то це одразу означає, що можна накладати вторинні санкції.

“Тому собі ж дорожче. Одна справа, коли просто компанія намагається заробити гроші і начебто намагається заплющувати очі на те, що це чорний бізнес, а ще краще сказати кривавий бізнес у цьому випадку, і начебто ти відповідаєш тільки перед своєю совістю, якої, скоріш за все, в цьому разі в таких постачальників може і не бути, бо вони знають чітко, що вони обходять подібного роду санкції. І інша річ, коли вся ця інформація з’являється в публічній площині, і власник або керівництво компанії підлягає накладенню вторинних санкцій, а ще цілком очевидно в цьому разі, що з приводу них здійснюватиметься кримінальне переслідування. Це вже зовсім інший розклад. Одна справа, репутація компанії і навіть країни для них, і зовсім інша справа — їхня власна доля і перспектива провести років 100 за сумою де-небудь у в’язниці США. Ось що їх очікує. Тому, я думаю, що це більш ніж дієвий захід”, — каже радник.

Устенко підкреслив, що потрібно моментально припиняти всі можливі постачання для ВПК РФ.

Читайте також: Санкції проти РФ можна вводити нескінченно, одне із завдань кожного пакета — виявляти лазівки обходу і перекривати їх, — економіст

Прямий ефір