Командири “Азову” зустрілися із сім’ями, РФ не пустили в раду Міжнародної організації цивільної авіації: Зеленський підсумував 222-гу добу війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Командири “Азову”, звільнені з полону, змогли зустрітися з родинами, яких не бачили багато місяців. Триває звільнення від російських окупантів населених пунктів України. Серед загиблих військових РФ є багато недавно мобілізованих. Про це 3 жовтня, наприкінці 222-го дня війни, заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

За його словами, у Туреччині нарешті вдалося організувати зустріч командирів з “Азовсталі” з рідними.

“Зустріч саме в Туреччині, де наші воїни перебувають згідно з домовленістю про їхнє звільнення. Вони в повній безпеці — з гарантіями президента Туреччини Ердогана. Їм забезпечені належні умови. І тепер вони можуть бачитися зі своїми рідними”, — сказав президент.

Проводиться робота на деокупованих територіях.

“Відновлюється робота транспорту, пошти, поліції, нормальне постачання води, газу, електрики – настільки, наскільки це можливо. Після окупантів залишилося багато замінованих ділянок, багато розтяжок, майже вся інфраструктура зруйнована”, — повідомив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що російські пропагандисти залякують людей у районах, які поки що контролюють окупанти, що Україна нібито вважатиме колаборантами мало не всіх, хто залишився на окупованій території.

“Наш підхід завжди був і залишається чітким і справедливим. Якщо людина не служила окупантам і не зрадила Україні, то немає підстав вважати таку людину колаборантом”, — пояснив глава держави.

Президент  звернув увагу, що наступальний рух української армії триває, і є нові звільнені населені пункти в кількох областях.

“Про народи Росії не можна сказати такого ж, як про український народ. Ніхто з тих, кого зараз відправляють на війну після злочинної мобілізації, не зможе пояснити: а навіщо це йому особисто?” — зазначив Зеленський.

Він наголосив, що Росії не допоможуть псевдореферендуми, оголошення анексії, розмови про вигадані кордони.

“Є чіткий і міжнародно визнаний кордон України. Є життя, яке ми повинні захистити. Є безпека, яку ми маємо відновити. І все це буде. Все це ми робимо”, — сказав президент.

Володимир Зеленський наостанок розповів, що Росію остаточно відсторонили від ухвалення рішень у світовій авіації. Її представника більше не буде в раді Міжнародної організації цивільної авіації.

“Державу, яка порушила стільки норм міжнародного права, не можна зберігати в будь-яких міжнародних організаціях як нібито нормального учасника. Росії не місце в глобальній спільноті”, — вважає президент.

Читайте також: Збройні сили України зруйнували міфи про другу армію світу (ВІДЕО)

Прямий ефір