Коли український прапор повертається — про російський фарс ніхто й не згадує: президент Зеленський підбив підсумки 221-го дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україна була й буде одним із європейських центрів військової та авіаційної промисловості. Про це сьогодні, 2 жовтня, у своєму зверненні за підсумками 221-го дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ

Президент зазначив, що сьогодні відбулись важливі події у Туреччині у межах візиту першої леді України Олени Зеленської, керівника Офісу президента України (ОПУ) Андрія Єрмака та інших українських представників.

“У присутності Олени було спущено на воду перший корвет для нашої держави з тих, що мають бути побудовані турецькою стороною. Корвет “Гетьман Іван Мазепа”. Його будівництво почалось іще у 2021 році й у відповідний час було завершено. Вважаю дуже символічним, що він отримав саме таке імʼя. Попри століття російської брехливої пропаганди, історична правда й справедливість все одно перемагають”, — розповів президент.

Зеленський наголосив, що немає жодної причини, щоб зірвався спільний із Туреччиною проєкт будівництва нового флоту для України. 

“Ми реалізуємо всі плани. Наша мета — це створення в Україні повноцінної бази для обслуговування і будівництва кораблів”, — зазначив він.

Керівник ОПУ Андрій Єрмак разом з українською делегацією сьогодні відвідав потужності турецької компанії “Байкар”, яка виробляє зокрема і для України відомі безпілотники Bayraktar (“Байрактар”).

“Від імені всіх українців Андрій подякував керівникам компанії та вручив голові Ради директорів Сельчуку Байрактару орден “За заслуги”, яким той був відзначений до річниці Незалежності України”, — розповів президент.

“Однак і ця зустріч — не символічна, вона цілком практична. Ми готуємось до створення в Україні навчального центру і заводу компанії “Байкар”, а також спільного виробництва авіадвигунів. Обовʼязково реалізуємо й ці проєкти”, — зазначив Зеленський.

Він наголосив, що Україна завжди була і буде одним із європейських центрів військової та авіаційної промисловості. 

“І я пишаюся, що можу сказати ці слова абсолютно впевнено та обґрунтовано за підсумками вже 221-го дня повномасштабної війни Росії проти нашої держави”, — сказав президент України.

Лише цими зустрічами українська дипломатична активність сьогодні не вичерпується, додав Зеленський.

“Відбулась також зустріч перших леді України та Туреччини — і я дякую президенту Ердогану та його дружині Еміне за незмінну підтримку наших зусиль для повернення миру”, — зазначив він.

Також перша леді України та українська делегація зустрілись зі Вселенським патріархом Варфоломієм. 

“Погляд патріарха Варфоломія на війну, розвʼязану Росією, та його позиція щодо підтримки нашої держави — добре відомі. І сьогодні ще раз прозвучали — дуже потужно. Я дякую за це, дякую за розуміння потреб нашого народу”, — наголосив Зеленський.

Також сьогодні відбулись переговори керівника ОПУ з радниками президента США Джо Байдена і президента Туреччини Реджепа Ердогана — Джейком Салліваном та Ібрагімом Калином. 

“Дуже предметні переговори. Абсолютно — в інтересах України. Для посилення нашої безпеки”, — зазначив Зеленський.

Крім того, президент України сьогодні провів переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном. 

“Детально обговорили ситуацію на передовій, наші успіхи на фронті. Президент Макрон чітко підтримав нашу державу й засудив російські псевдореферендуми та спробу анексії нашої території. Обговорили посилення санкцій проти Росії”, — розповів він.

“Також обговорили ситуацію на Запорізькій атомній станції та викрадення російськими окупантами генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова. Це черговий прояв абсолютно відвертого російського терору, за який держава-терорист має нести щоразу більше покарання”, — додав президент.

Зеленський нагадав, що сьогодні зранку стало відомо і про спільну заяву від лідерів девʼятьох держав НАТО: Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. 

“Вони засудили російські ескалаційні кроки та, що дуже важливо, підтримали наше прагнення стати повноправним членом НАТО. У цьому напрямку й рухаємось. Впевнений, і цей наш проєкт ми реалізуємо”, — зазначив він.

Також Зеленський розповів, що як мінімум двічі на день отримує звіти від українських військових.

“Цього тижня у звітах найбільшу частину займає перелік звільнених від ворога населених пунктів у рамках нашої оборонної операції. Найбільш медійною зараз стала історія звільнення Лиману Донецької області. Але успіхи наших воїнів не обмежуються тільки Лиманом”, — сказав він.

“Це, знаєте, така тенденція… Нещодавно хтось десь проводив псевдореферендуми, а коли повертається український прапор — про російський фарс з якимись там папірцями і якимись там анексіями ніхто й не згадує. Окрім, звичайно, правоохоронних органів України. Бо кожен, хто причетний до будь-яких елементів агресії проти нашої держави, буде за це відповідати”, — наголосив президент.

Зеленський подякував усім, хто наближає моменти перемог для України, та тим хто повертає український прапор на його законні місця на українській землі. Окремо відзначив українських захисників із Харківського, Запорізького, Житомирського та Сумського напрямків.

Президент також нагадав, що в Україні сьогодні відзначаються два професійних свята — День учителя (День працівників освіти) і День Сил тероборони. 

“Ефективна оборона неможлива без хорошої національної освіти. А хорошої національної освіти не буде без ефективної оборони. На щастя, ми маємо обидва цих елементи. Завдяки професійності та сумлінності українських вихователів, вчителів, викладачів у нас є воїни, які знають, що таке людяність, і цінують усе те, що уособлює Україна. А завдяки нашим хоробрим воїнам українська освіта на українській землі передаватиме наші цінності усім поколінням нашого народу. Я дякую кожному українському вихователю, вчителю і викладачу!” — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Український прапор уже в Лимані: президент Зеленський підбив підсумки 220-го дня війни (ВІДЕО)

Прямий ефір