Кадирова вивели зі штучної коми, — Закаєв

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Глава Чечні Рамзан Кадиров за останній рік змінився до невпізнання, це видно. Ні в кого немає жодних сумнівів, що він нездоровий. Про це сьогодні, 21 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив глава Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

Так він прокоментував інформацію, що Кадиров напередодні опублікував нове відео, добре зрежисоване, відзняте, за його словами, у центральній клінічній лікарні Москви. Кадиров заявив, що він живий і здоровий. Каже, що сім’я дуже переживає зараз за дядька Магомеда Кадирова. Лікар у цьому відео озвучив дату 20 вересня. На відео видно, що Рамзан Кадиров сидить поруч із лікарняним ліжком на стільці та розмовляє.

За словами Закаєва, людина на відео, що лежить на лікарняному ліжку, — це молодший брат Кадирова-старшого, рідний дядько Рамзана.

“За нашою інформацією, його було оперовано кілька тижнів тому. Це стара зйомка, яку вони виклали з тим, щоб нам показати сидячого Кадирова. За нашою інформацією, він лежить у цій лікарні сам, і кілька днів перебував у штучній комі, потім його вивели. А те, що вони нам зараз демонструють його дядька, це старі зйомки, які були 3-4 тижні тому, він був оперований”, — розповів він.

Політик акцентував, що Рамзана Кадирова ще за життя покарає Всевишній.

“У мене немає жодних сумнівів, що Кадиров ще за життя зазнає багато чого, і втрати близьких, і особисто сам страждатиме ще чималий час”, — сказав Закаєв.

За його інформацією, на сьогодні в Чечні і охорона здоров’я, і освіта, і економіка — все поставлено під контроль сім’ї Кадирових.

“Напевно, найближчим часом побачимо призначення людей із найближчого оточення Кадирова. І поки ще він живий, вони намагаються схопити, поставити на всі відповідальні місця кровних родичів самого Кадирова. Отже, у Кремлі триває процес про наступника, спадкоємність Кадирова на випадок його смерті, вони роблять таку підготовку, проводячи рокіровки”, — додав політик.

На думку Закаєва, у Кремлі серйозно стурбовані здоров’ям і станом Кадирова.

“Я вважаю, якщо він помре зараз, це дуже не на руку ні Путіну, ні Кремлю, тому що в ситуації, коли триває війна в Україні, і вони програють за всіма фронтами, він їм живий був би вигідніший за мертвого. [Втратити Кадирова] було б небажано. Вони дуже добре розуміють, чому вони демонструють таку байдужість, що зовсім нічого після смерті Кадирова в самій Чечні не зміниться. Тому що структура, яку вони вибудували — демонізація Кадирова всі ці роки і спроби уявити, що він якийсь самостійний гравець і виносить якісь самостійні рішення, абсолютно не відповідає дійсності”, — говорить він.

У разі смерті Кадирова, вважає Закаєв, для самої Чечні нічого не зміниться.

“Рівним рахунком, якщо завтра навіть Кадирова не стане, вони призначать або визначать когось із його родичів або з його оточення, або просто надішлють із Москви Івана Петровича, нічого не зміниться, це не позначиться на загальній ситуації в самій республіці. Так, найближче оточення, родичі Кадирова, трохи будуть ущемлені в тих правах і можливостях, які вони мають сьогодні за живого Кадирова, цього не буде. Але на соціальну, політичну ситуацію в самій республіці це ніяк не позначиться”, — резюмував Ахмед Закаєв.

Читайте також: Що відомо про стан Кадирова — версії (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив речник чеченського батальйону імені Шейха Мансура Саїд Ісаєв, будь-які ставленики Кремля, призначені наглядачами за окупованою Чечнею, міцно триматимуться за російську владу, щоб зберегти себе. Нинішня влада в Чечні — це картель, створений РФ на кшталт так званої “ДНР”, у якому сидить нібито голова, і вони визначають, кому жити, кому не жити, і хто там працюватиме, хто там не працюватиме, і багато іншого.

Прямий ефір