Кадиров, який різко критикує військове керівництво РФ, не є самостійним гравцем, — спікер добровольчого чеченського батальйону

Іслам Бєлокієв. Фото: fortanga.org

Глава Чечні Рамзан Кадиров, який критикує військове керівництво Російської Федерації, не є самостійним гравцем і виступає “устами Кремля”. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура Іслам Бєлокієв.

“У Путіна повний непорушний зв’язок із Рамзаном Кадировим, як і у Рамзана Кадирова, своєю чергою, з Путіним. Вони пов’язані один з одним… Я не думаю, що Кадиров вибудовує якусь самостійну гру. Це абсолютно неможливо, тому що ми знаємо, хто такий Кадиров, і знаємо, що він без Путіна відразу ж, в одну мить просто випарується. Кадиров сьогодні є Жириновським. Це уста Кремля. Коли вони хочуть щось сказати комусь, вони сьогодні дозволяють це робити Кадирову в найжорсткішій формі”, — сказав Бєлокієв.

Він вважає, що гучні заяви Кадирова спрямовані на те, щоб знизити градус невдоволення у росіян, які обурені провалами окупаційної армії в Україні, проведенням мобілізації, рівнем забезпечення мобілізованих тощо. У цьому критиці піддаються генерали, полковники тощо, але не сам президент РФ.

“Не виключено, що Кадирову дають, так би мовити, випустити народну пару, щоб відвернути увагу… Люди приходять до нього, а ось він жорстко сказав, ось він добре сказав, і всі емоції пішли, бо замість них хтось там це висловив. Тим самим Путін продовжує свою політику”, — зазначив Бєлокієв.

На його переконання, сильнішим гравцем є співвласник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин. Однак ні Кадиров, ні Пригожин, на думку Бєлокієва, не мають реального впливу в РФ.

“Що стосується ФСБ, то це справді серйозна сила, вона завжди існувала, і вона справді смикає за ниточки. І Путіну доводиться рахуватися, безперечно. Пригожин, можливо, має якусь силу. І, як на мене, він набагато сильніший, ніж Рамзан Кадиров. У моєму розумінні, може, я помиляюся, але якоюсь реальною силою, яка могла б якісь політичні плити зрушити… Все зав’язано на ФСБ. ФСБ кермує”, — сказав він.

Читайте також: У Росії транзит влади — у повному розпалі, — політична аналітикиня розповіла про сильних гравців

Прямий ефір