Кабмін схвалив законопроект, який пришвидшить створення ОТГ

Фото UATV

Кабінет Міністрів схвалив проект закону, який унеможливить затягування через суди процесу об’єднання громад. Згідно з документом, будуть внесені зміни до закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад” і Кодексу адміністративного судочинства України.

Про це інформує Урядовий портал.

Судові позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад будуть віднесені до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться за скороченою процедурою, в місячний термін. Таким чином ми припинимо практику навмисного затягування через суди процесу об’єднання громад”, – йдеться у повідомленні.

Згідно із законопроектом, адміністративні справи за позовною заявою щодо оскарження таких рішень пропонується вирішувати у судовому порядку упродовж п’яти днів після відкриття провадження у справі.

Право оскаржувати рішення матимуть громадяни України, зареєстровані на території адміністративно-територіальної одиниці, яка входить до складу відповідної громади, а також влада на місцях, яка давала дозвіл на добровільне об’єднання ОТГ.

Крім цього, рішення про добровільне об’єднання/приєднання може бути оскаржене зазначеними суб’єктами у десятиденний строк з дня прийняття.

Раніше повідомлялося, що в Україні вже сформували 882 ОТГ.

Прямий ефір