Італія напередодні виборів — скандал, міжнародний маневр та позиції претендентів щодо війни в Україні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Італія в очікуванні зміни влади. Депутатів двох палат парламенту італійці обиратимуть у неділю, 25 вересня. Позачергові вибори було призначено після відставки прем’єр-міністра Маріо Драгі у липні. Тоді три партії вийшли із коаліції національної єдності. Нинішні результати голосування можуть вплинути на зовнішню політику Риму, зокрема і на підтримку України в контексті війни, розв’язаної Росією, повідомляє FREEДОМ.

Новим прем’єр-міністром Італії вперше може стати жінка — Джорджія Мелоні, лідерка партії “Брати Італії”. Про це свідчать дані соцопитувань. За два тижні до виборів праві партії отримали 45% голосів, випереджаючи ліві сили на 22%.

“Враховуючи ці цифри, цілком імовірно, що права коаліція зможе сформувати уряд і отримати солідну більшість як у палаті, так і в сенаті”, — каже політичний аналітик Лоренцо Прегліаско.

За даними видання Politico, за підсумками цих виборів може утворитися права коаліція. До неї увійдуть ультраправі “Брати Італії” на чолі з Джорджією Мелоні, антимігрантська “Ліга” Маттео Сальвіні та “Вперед, Італія” Сільвіо Берлусконі. Саме партії Джорджії Мелоні, за результатами соцопитувань, виборці віддають перевагу.

“Ми, імовірно, побачимо, що “Брати” Джорджії Мелоні явно досягнуть успіху. Я б говорила, що насправді їхня популярність наближається до 30%. І основна причина, через яку більша частина проголосує за цю партію, полягає в тому, що вона нова в цьому процесі”, — коментує директорка Інституту міжнародних відносин Наталі Точчі.

За тиждень до голосування в Італії став набирати обертів скандал, спровокований публікацією Держдепартаментом США даних про фінансування Росією політичних партій у більш ніж 20 країнах. Йдеться про суму 300 млн дол. за останні 8 років, але конкретні країни не вказуються. У зв’язку з цим голова лівоцентристської Демократичної партії Італії Енріко Летта вже наголосив, що виборці мають право знати, чи може потрапити до парламенту партія, пов’язана з лідером Кремля.

“До 25 вересня італійські виборці мають право знати, чи фінансується якась із партій, які вони знайдуть у бюлетенях для голосування, Путіним”, — написав Летта у Twitter.

Йдеться про партію “Ліга” Маттео Сальвіні. Його дорікають надмірному захопленню Путіним, оскільки він часто підтримував російські наративи в Італії та Європарламенті, і висловлювався проти введення санкцій щодо Росії.

“Вони, мабуть, непродумані. Санкції мали поставити Росію навколішки. За пів року все навпаки. Тому я вважаю нормальним переглядати їх. Санкції мають бути переглянуті у Брюсселі”, — заявив Сальвіні в інтерв’ю інформагентству Adnkronos.

Це стало однією із причин стрімкого падіння рейтингу Маттео Сальвіні. Від початку повномасштабної війни Росії проти України рейтинг партії “Ліга” стабільно, але впевнено знижується — від 19% у січні до 13% у вересні. Це утричі менше, ніж на виборах у 2018 році.

“Є міжнародний маневр, який розпочався з Маттео Сальвіні, який почав говорити в Черноббіо про санкції та зв’язок між санкціями та ціною на газ, випадково підхоплений Путіним наступного дня. І про це говорив Сільвіо Берлусконі, і зрозуміло, що це маневр на користь Росії. Отже, якщо ми не діятимемо, ми повинні знати, що громадська думка почне вагатися щодо підтримки України”, — повідомив лідер нової італійської центристської партії “Дія” Карло Календа.

Партія Сальвіні хоч і входить до трійки правоцентристських сил, які за підсумками голосування можуть створити коаліцію, єдності у цій очікуваній коаліції немає, кажуть політичні оглядачі. Оскільки лідери цих партій розходяться на думці щодо війни Росії проти України. Джорджія Мелоні підтримує постачання зброї до України, а Сальвіні намагається домогтися послаблення санкцій Заходу проти Москви. Основне розміщення сил у майбутньому парламенті вирішать виборці вже цієї неділі, 25 вересня.

Читайте також: Боротьба за незалежність та свободу — хто і як підтримує Україну у розв’язаній Росією війні (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, понад 100 партій допущено до участі у дострокових парламентських виборах в Італії, призначених на 25 вересня. Це була перша виборча так звана “літня” кампанія, більша частина якої припала на сезон відпусток. Від лідерів політичних партій у хід пішли всілякі обіцянки, щоб залучити на той чи інший бік виборців, які замешкалися або сумнівалися.

Прямий ефір