Інтеграція українських біженців у ЄС: довгостроковий ефект оцінив литовський політолог

Прапор Литви. Фото: ukrinform.ua

Економічні та людські відносини, які виникли у зв’язку з прибуттям до країн Європейського Союзу українців, котрі тікають від війни, є взаємовигідними і матимуть довгостроковий ефект. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився литовський політолог, керівник литовського офісу Freedom House Вітіс Юрконіс.

Він зазначив, що у Литві українські біженці адаптуються, наповнюють ринок праці і, хоча зросли ціни на оренду житла — не лише через приїзд українців, а ще й білорусів — існує взаємна вигода.

“Вони [українці] і працюють, і платять податки, і самі заробляють, хтось пересилає гроші в Україну… Навіть представники Національного банку, Міністерства економіки визнають, що відчувається, що українці є на ринку праці, й частина з них напевно повернеться з новими навичками, контактами, і ці людські зв’язки лише зміцнюють нашу дружбу”, — наголосив гість ефіру.

На його думку, це матиме ефект у довгостроковій перспективі.

“Будуть і нові якісь спільні литовсько-українські компанії. Я впевнений, що в плані логістики та енергетики буде дуже багато співпраці. І ці людські контакти, які зараз відбуваються, дуже важливі”, — наголосив Юрконіс.

Говорячи не лише про Литву, але й загалом про Євросоюз, політолог акцентував, що зокрема й завдяки українським біженцям громадяни ЄС ставляться до України з більшою довірою.

“Усі розуміють, що однозначне місце України в ЄС та в НАТО — це прискорений процес. Якби не було війни, напевно, ми б говорили про десятиліття, але ваша рішучість вселяє довіру навіть в тих, хто вас, можливо, не знав чи дивився з деякою обережністю. Зараз у Європі є розуміння, що це не лише люди, які приїхали сидіти на соціалці чи візу отримати, а що ви готові працювати та залучатися до економіки, вибудовувати мости між Україною та Євросоюзом. Це стало очевидно за цей рік, і я думаю, що це розуміння тільки зміцнюватиметься”, — резюмував Вітіс Юрконіс.

Читайте також: Литва прийняла понад 50 тис. українських біженців у 2022 році, — Юрконіс

Прямий ефір