Імовірність нового вторгнення РФ до України зі сторони Білорусі оцінив експерт (ВІДЕО)

Олександр Мусієнко. Фото: znaj.ua

Вторгнення російської армії до України, зокрема нещодавно мобілізованих солдатів, з боку Білорусі мало ймовірне, оскільки російська армія зараз має складне становище на лінії фронту: і на сході, і на півдні. Вони змушені переходити у глуху оборону. Про це сьогодні, 29 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Щодо вторгнення білоруської армії, то така ймовірність залишається невисокою, вважає Мусієнко. Громадяни Білорусі не мають мотивації брати участь у війні.

“На сьогодні ймовірність вторгнення саме білоруської армії не є високою, тому що ми бачимо білоруські війська — вони демотивовані йти на війну проти України. Дуже жорсткий тиск Кремля, постійний пресинг із Москви чи з Сочі, де Лукашенко з Путіним люблять зустрічатися, не дає тих чи інших результатів для них. Ми бачимо велику кількість офіцерського корпусу, як і військовослужбовців білоруської армії, які просто не розуміють, чому і для чого їм потрібна ця війна та участь у бойових діях безпосередньо”, — зазначив Мусієнко.

Водночас експерт наголосив, що якась невелика кількість, певний військовий контингент, можливо, може щось виконувати.

“Але я не думаю, що це буде велика кількість військових. Можливо, їх взагалі не буде”, — сказав він.

Що стосується російської армії, чи може вона завдяки новим мобілізованим спробувати створити якийсь додатковий фронт, — теоретично це можливо, говорить Мусієнко. Але є кілька моментів.

По-перше, це буде помітно, щойно вони перекидатимуть до кордонів України велику кількість військ. По-друге, сумнівно, що росіяни це взагалі робитимуть, вважає експерт.

“Ми бачимо, що у росіян зараз, у російської армії горить майже вся лінія фронту, де вони змушені й на сході, і на півдні переходити в глуху оборону. І туди вже перекидають перших мобілізованих. Тобто на ці напрямки, зокрема на схід. Це, схоже, пріоритет. Але ми не можемо виключити на 100% ймовірність, що справді якісь сили можуть бути перекинуті до Білорусі”, — сказав він.

Експерт наголосив, що всі ці місяці, зокрема впродовж повномасштабного вторгнення, українські сили оборони не марнували час і інтенсивно зміцнювали українсько-білоруський кордон, створюючи там споруди, укріпрайони, відповідні інженерні позиції, проводячи систематично навчання.

“Нещодавно закінчилися навчання Національної гвардії та Держприкордонслужби України на цих напрямках. Маючи там сили підтримки, які готові зупинити таке вторгнення абсолютно і завдавати ударів по силах супротивника, можна бути спокійним. У тому сенсі, що до будь-яких таких провокаційних, агресивних дій, зокрема з білоруського напрямку, українські сили готові”, — резюмував Мусієнко.

Читайте також: Битва за Лиман: російські окупанти опинилися під загрозою оточення

Прямий ефір