Хроніки “могилізації”: росіяни зіткнулися із “турботою держави” ще до вирушення на війну (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: glavcom.ua

У Росії різко виріс рівень травматизму: потенційні призовники навмисне ламають руки та ноги, аби не їхати на війну в Україну, повідомляє FREEДОМ.

Російські регіони один за одним заявляють про завершення першого етапу оголошеної часткової мобілізації. Місцева влада у прощальних напуттях мобілізованим обіцяла, що перед вирушенням на фронт хлопці пройдуть гарну підготовку. Насправді виходить зовсім інакше. Мобілізовані обурюються та дедалі частіше на умови утримання скаржаться у соцмережах. Їм доводиться буквально палити вогнища і спати на вулиці.

Все необхідне — від екіпірування до медикаментів — необхідно купувати власним коштом. На державу, яка надсилає сотні тисяч призовників на фронт, сподіватися не доводиться.

“Мені досі не зрозуміло, куди поділися 1,5 мільйона комплектів, які у нас лежали на всіх пунктах прийому особового складу. У нас проблема то з формою, то ще з чимось. Воно все було, але куди випарувалося? Ось це досі ніхто ніде нічим не може пояснити”, — заявив депутат Держдуми РФ Андрій Гурулєв.

Тим часом на фронті, куди вже днями потраплять мобілізовані росіяни, українська армія веде активний контрнаступ. Звільнено стратегічний для російської логістики Лиман у Донецькій області. Один за одним населені пункти деокупують на Херсонщині. Лише за останній тиждень армія РФ щодня втрачає вбитими до півтисячі людей.

“Хочу звернутися до мусульман Росії щодо часткової мобілізації, яку вже оголосили у вашій країні. Ми її вже встигли назвати “могилізація”. Вас фактично відправляють у могили. І хочу вам нагадати, що вже десятки тисяч ваших загинули на нашій землі. На нашій українській землі. Сотні тисяч перебувають у полоні. Стільки ж є каліками — без рук, без ніг. І в мене таке просте запитання — воно вам потрібне?”, — сказав муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” Сергій Ісмагілов.

Читайте також: На тлі мобілізації в РФ різко зросла кількість звернень росіян на “гарячу лінію” для здачі в полон, — ГУР України

Нагадаємо, Україна дотримується всіх Женевських конвенцій щодо російських військовополонених. Вони мають можливість раз на кілька днів спілкуватися з сім’єю телефоном, їм надають триразове харчування та медичну допомогу. До того ж, на відміну від Росії, Київ допускає до військовополонених представників міжнародних організацій та преси.

Прямий ефір