Харченко: Удар по російській нафті – серйозний

“Газпром” вже оголосив скорочення видобутку газу на 30% за останній період, і більше, ніж на 10% за півріччя, тому це саме собою дуже яскраво ілюструє, що відбувається в Росії. Про це повідомив голова Центру дослідження енергетики Олександр Харченко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“А відбувається пряме скорочення виробництва газу. Те саме насправді такий самий тренд зараз відбувається з нафтою. І, на жаль для Росії, ситуація стає гіршою, а не кращою. Тому що чим ближче до дати, коли буде введено в дію санкції на постачання нафти, тим більше тиснуть на Росію на конкурентних ринках”, — зазначив експерт.

За його словами, ті ринки поза ЄС і поза G7, на які Росія намагається постачати зараз нафту, абсолютно не раді цьому факту.

“Тобто туди постачали інші постачальники, вони звикли працювати зі своїми покупцями, і вони абсолютно не готові віддати своє місце лише тому, що Росії тепер більше нікуди продавати нафту”, — пояснив Харченко.

Експерт додав, що замінити країни ЄС і замінити країни Великої сімки, як покупців, вкрай складно.

“Знайти споживачів таких обсягів, особливо в умовах конкурентних зі Саудівською Аравією, зі США, з іншими виробниками нафти, вкрай буде складно. А якщо зараз ще набуде чинності план про обмеження ціни закупівель російської нафти, то це просто такий буде удар під дих російській економіці, яка, нагадаю, 110 млрд дол. практично понад 24% бюджету російського у 2021 році отримала саме від продажу нафти”, — сказав Олександр Харченко.

Він вважає, що удар по нафті — дуже серйозний, водночас відбувається скорочення по газу. Європейські чиновники вже ухвалили план скорочення споживання газу на 15% для того, щоб знизити значення російського газу в процесі накопичення енергоресурсу для опалювального сезону.

Соціолог, публіцист Ігор Ейдман у прямому ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA повідомив, що відмова Європейського Союзу від закупівель російських нафти та газу вплине як на енергетичний баланс Європи, так і на розбудову економіки Росії. Однак навіть у разі припинення повномасштабної війни РФ проти України ЄС не повернеться в залежність від російських енергоносіїв.

Читайте також: Ліквідація ядерної зброї це єдина гарантія, що її ніколи не буде використано — Генсек ООН

Прямий ефір