Генасамблея ООН: лідери країн та Євросоюзу виступили на підтримку України (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна є головною темою тижня високого рівня Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН). Про це заявив верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель. За словами чиновника, світові треба докласти всіх зусиль для того, щоб зняти загрозу ядерної катастрофи. Росія має терміново деокупувати Запорізьку АЕС та припинити обстріл українських атомних електростанцій. Боррель упевнений, що Кремль потрібно притягнути до відповідальності за всі злочини, скоєні в Україні, інформує FREEДОМ.

“Цього тижня ми уважно розглядатимемо питання про відповідальність, тому що кількість повідомлень про воєнні злочини в Україні продовжує зростати. Ці злодіяння не можуть відбуватися без притягнення винних до відповідальності. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну щодо цього через спільні слідчі групи, які підтримують Міжнародний кримінальний суд та місію США з надання допомоги Україні”, — заявив Жозеп Боррель.

Інші високі представники Євросоюзу на Генасамблеї також висловилися за підтримку України.

“ЄС є стійким захисником Статуту ООН та міжнародного права. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно. Час правосуддя настане. Має бути відповідальність за воєнні злочини”, — написала в Twitter голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

На Генасамблеї Євросоюз захищатиме верховенство закону та порядок, що ґрунтується на міжнародних правилах.

“Застосування сили Росією проти України є явним порушенням Статуту ООН”, — висловив свою думку в Twitter президент Європейського Союзу Шарль Мішель.

Однак притягнути до відповідальності Росію проблематично через механізми роботи Ради безпеки ООН. Користуючись правом вето, як постійний учасник органу, Москва блокує всі ініціативи, спрямовані на законне врегулювання конфлікту. Така безвихідна ситуація створює кризу довіри до всієї Організації Об’єднаних Націй, вважає постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Про необхідність терміново реформувати Раду безпеки регулярно говорять дипломати.

“Говоритимуть про це під час Генеральної асамблеї, говоритимуть про це на кожній зустрічі, що роблять усе можливе, щоб ООН стала міцнішою і може працювати далі, оскільки вона має працювати, щоб гарантувати мир. І щоб бути платформою, на якій усі країни світу можуть працювати разом, можуть збиратися. Тож, безумовно, Росія порушує ці норми, і про це говоритимуть цього тижня”, — розповіла офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Кремль зазнає тяжких дипломатичних та репутаційних втрат. Тепер ООН уже не є комфортним для російських дипломатів майданчиком. Цього разу США просто не видали їм дипломатичні візи для участі в 77-й Генасамблеї. А ось для президента України зробили спеціальний виняток: він виступить перед Радбезом ООН з допомогою відеозв’язку.

“Щоб ніколи більше жодна держава світу не могла нехтувати Статутом ООН та обов’язковими для всього людства конвенціями. Без винятку, для всіх. Росія має бути притягнута до відповідальності за злочин агресії проти України. Відповідну резолюцію буде внесено на розгляд 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, щоб відчуття справедливості знову повернулося до міжнародних відносин”, — заявив напередодні виступу президент України Володимир Зеленський.

Крім цього, на 77-й Генасамблеї ООН Україна також розширює дипломатичні контакти з країнами Африки, Азії та Південної Америки. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, концентрація представників цих країн в одному місці дозволяє Києву в короткий термін покращувати зв’язки одразу з окремими регіонами.

Читайте також: У Нью-Йорку стартувала Генасамблея ООН: що на порядку денному представників ЄС

Прямий ефір