Газова війна Росії проти ЄС: як у Німеччині борються з проблемою нестачі енергоносіїв

Фото: pixabay.com

Скорочення постачання російського газу до Німеччини спровокувало різке підвищення цін на енергоносії. Для деяких компаній це може призвести до припинення виробництва, інформує UA.

“Річне споживання електроенергії Kahla становить близько 28 млн кілоВат-годин. Це той вимір, де просто неможливо знайти альтернативу. Це неможливо уявити. Нарешті, наша єдина альтернатива — сказати, що ми більше не вироблятимемо”, — заявив генеральний директор KAHLA Даніель Єшоновскій в інтерв’ю виданню Reuters.

Енергомісткі сектори Німеччини, включаючи хімічну, металургійну, паперову, керамічну та фарфорову промисловість, вже відчули нестачу постачання з Росії. Влада Німеччини вирішила запровадити перший етап надзвичайного антикризового плану.

“Після вчорашньої координації у федеральному уряді та інформації від наших європейських партнерів ми оголошуємо газову тривогу. У нас перебої з подачею газу до Німеччини, так це визначається. Тому необхідно оголосити цей рівень сповіщення. Наразі газ у Німеччині є дефіцитним товаром”, — наголосив міністр економіки Німеччини, віцеканцлер Роберт Хабек.

Другий ступінь аварійного плану вводиться при перебоях у газопостачанні або дуже високому попиті на газ, що призводить до значного погіршення ситуації з газопостачанням. На цьому етапі передбачається, що ринок ще здатний впоратися із цими проблемами самостійно, без вживання заходів неринкового характеру.

“Сьогодні, коли Росія оголосила газову війну ЄС за санкції, справді, ситуація критична, ціни дуже високі. І це для економіки Європейського Союзу, особливо для промислових країн, таких як Німеччина, Франція та інші, особливо чутливе. Багато підприємств скорочують споживання. Уряди країн оголошують надзвичайний стан в енергетиці. Думаю, найближчої зими чи року буде важка енергетична ситуація в ЄС, але європейські політики не втрачають оптимізму”, — зазначив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Голова Міжнародної енергетичної агенції Фатіх Бірол порадив Європі терміново готуватися до того, що Росія взимку повністю перекриє постачання газу. На його думку, Росія останнім часом знижує обсяги постачання, щоб не дати європейцям заповнити їхні газові сховища та збільшити свої важелі впливу саме взимку.

“Європа має бути готовою до випадку, якщо російський газ буде повністю відключений. Чим ближче ми наближаємося до зими, тим більше розуміємо наміри Росії”, — заявив глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол в інтерв’ю Financial Times.

Норвегія має намір збільшити видобуток та постачання газу на 8%, щоб компенсувати скорочення постачання з Росії. Весь додатковий видобуток призначений для країн Європи.

У червні постачання американського зрідженого газу до Європи вперше перевищили показники постачання російського трубопровідного газу.

“Це такий історичний рекорд, зафіксований. Це говорить про те, що російський газ, попри всі спроби Росії, поступово втрачає європейський ринок”, — вважає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Через скорочення постачання російського газу Австрія вирішила розконсервувати одну з вугільних електростанцій у Меллаху. Востаннє на ній використовувалося вугілля навесні 2020 року. Потім станцію вивели в “резерв” та переобладнали для виробництва енергії з газу. Тепер її треба буде знову переобладнати.

“Я думаю, що це розумні заходи. І не тільки це стосується відновлення роботи теплових електростанцій на вугіллі, але також відновлення роботи деяких ядерних блоків. Це абсолютно розумна політика в цей період, оскільки іншої альтернативи немає”, — сказав Омельченко.

Раніше уряд Німеччини заявляв, що також відновить роботу вугільних електростанцій та запропонує компаніям стимули для обмеження споживання природного газу, що має допомогти зменшити залежність країни від російських енергоресурсів.

Читайте також:

НАТО — біля кордонів Росії: політики розповіли, як Кремль переграв сам себе

Про неминучий розпад РФ говорять російські аналітики та міжнародні експерти — варіанти

Європарламент готується проголосувати за перший мільярд євро із нового пакета допомоги Україні

Прямий ефір