Падіння доходів Росії від експорту зброї пов’язане насамперед із тим, що все озброєння, яке РФ могла постачати на світові ринки, країна-агресор використовує у війні проти України. Про це сьогодні, 11 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економічний експерт Ілля Несходовський.
“Попри те, що ми говоримо про погіршення якості російської зброї, про відсутність відповідних комплектувальних тощо, але все-таки на першому місці — це те, що все озброєння, яке могло б постачатися на світові ринки, воно постачається фактично для того, щоб підтримувати цю агресію проти України. І це фактор номер один”, — сказав він.
При цьому експерт наголосив, що російська зброя в бойових умовах показала свою вразливість.
“На полі бою ми бачимо, що основні причини, яким чином просуваються російські війська — це все-таки фактично постійні “м’ясні штурми”. Тобто це не озброєння, це не якісна розвідка, це не якісні якісь танки, бронетранспортери, наприклад, авіація тощо… Озброєння показало себе здебільшого з гіршого боку”, — сказав Несходовський.
Він також звернув увагу, що у російського ВПК існують проблеми з комплектувальними, що обмежує можливість створювати сучасну техніку.
“Але є моменти, де все-таки просування у Росії є. Це РЕБи, і в цьому відношенні все-таки відбулося певне просування. Ну і другий момент — Росія, так само як і ми, почала робити дрони, і в цьому відношенні, порівняно з тим, що було до початку війни, зроблено певні кроки. І дуже важливо для того, щоб ці кроки далі не робилися, — це санкції й неможливість купівлі комплектувальних для виробництва цих дронів. Сама Росія не має повного циклу виробництва будь-яких сучасних озброєнь. Їм потрібні комплектувальні. І в цьому питанні, звичайно ж, для того, щоб Росія й далі скочувалася в цьому рейтингу постачання озброєння, потрібно обмежувати можливість купувати будь-які комплектувальні, необхідні для виробництва такого озброєння”, — сказав Несходовський.
Він зазначив, що Росія опустилася на третє місце в рейтингу експортерів озброєнь, у рази впали її доходи від продажів.
“Я впевнений, що навіть закінчення воєнних дій не призведе до відновлення відповідних позицій. Більшість країн, зокрема, наприклад, ті, які традиційно купували радянське, а потім російське озброєння, відмовляються. Ми бачимо розрив великих контрактів у Індії, інші країни, які оцінюють російську зброю, розуміють, що вона гірша, ніж пропонують західні країни. Відповідно, змінюється і геополітична ситуація, змінюється також й перспективність цього озброєння, воно погіршується. Відповідно, падіння доходів маємо і в сьогоднішньому моменті, це 10 мільярдів доларів втрачено для російського бюджету, для російського військово-промислового комплексу. Але й також це й втрачені контракти на майбутнє. Тобто навіть після того, як закінчуються воєнні дії, продовжувати ці контракти у Росії не буде можливості, не буде попиту на їхнє озброєння”, — прогнозує економічний експерт.
Читайте також: Заробили в 14 разів менше, ніж у 2021-му: обсяг продажів зброї РФ стрімко зменшується — подробиці (ВІДЕО)