Дипломатія з позиції сили — єдиний спосіб вести політичний діалог із нинішнім режимом РФ, — Жовтенко

Навчання НАТО. Ілюстративне фото: nato.int

Лідери західних країн дедалі частіше заявляють про те, що Росія розуміє лише мову сили. І це насправді так, починаючи від рівня вищого військового та політичного керівництва РФ і закінчуючи індивідуальним рівнем окремих громадян Російської Федерації. Таку думку висловив експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко в ефірі FREEДОМ.

“Лише позиція сили та кроки, які підкріплені або конкретними діями, або конкретною демонстрацією сили… Тільки таку мову Кремль розуміє і дипломатію лише з позиції сили. Це єдиний спосіб вести якийсь політичний діалог, принаймні із нинішнім російським режимом”, — упевнений він.

Серед таких кроків Жовтенко називає, наприклад, масштабні навчання з ядерного стримування під егідою НАТО, які вже стали традиційними та проводяться двічі на рік.

“У межах цих навчань уже відпрацьовуються не якісь гіпотетичні сценарії. Американські бомбардувальники B-52, використовуючи інфраструктуру нових північноєвропейських країн-членів НАТО, відпрацьовують виходи на курс, умовні пуски ракет по цілях на території Російської Федерації. Мається на увазі північна частина Росії, де база північного флоту, сховище з ядерною зброєю та основна інфраструктура, де розміщуються носії цієї ядерної зброї”, — зазначив експерт з міжнародної безпеки.

Навпаки, будь-яка спроба Заходу уникнути ескалації сприймається Кремлем як слабкість, і дедалі більше лідерів демократичного світу це розуміють, вважає він.

“Характерна риса й нинішнього російського режиму, й історично влади в Росії… Які країни, які народи вони не те щоб поважають, але на думку яких зважають і намагаються вибудовувати більш-менш рівні стосунки? Це якраз ті країни та ті народи, від яких Росія історично дуже добре отримувала по зубах. Це турки, це японці, це німці, це французи, це британці, це американці. І щоразу, звичайно ж, російське керівництво і більшість російського населення мріє повторити, сподіваючись, що все-таки вдруге вийде… Але якщо вони знову отримують по зубах, це викликає нову хвилю поваги, народної любові тощо”, — коментує експерт.

На силі тримається влада й всередині Росії, нагадує гість ефіру.

“Концепція сили — вирішальний аргумент у комунікації з російською владою та з більшістю російського населення. Вона діє і назовні, і всередині країни. Виходить така парадоксальна країна та парадоксальний народ”, — підсумував Тарас Жовтенко.

Читайте також: Сприйняття Заходом ядерних погроз Кремля змінилося: про точку перелому розповів експерт з міжнародної безпеки

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники України не стануть учасниками війни, якщо дадуть дозвіл Києву на удари вглиб Росії далекобійними ракетами. Він нагадав, що КНДР та Іран давно постачають РФ боєприпаси та безпілотники, але наразі не вважаються безпосередніми учасниками війни.

Прямий ефір