Думали, що їх везуть на судилище — деталі про обмін командирів “Азову”

Звільнені "азовці". Фото: president.gov.ua

Обмін українських захисників відбувався в Анкарі та тривав до 24 годин. Про це сьогодні, 22 вересня, повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

“Хлопці були дуже виснажені. Ми брали участь в обміні в Анкарі, і процес затягнувся практично до 24 годин. Процедура була дуже напружена. Щохвилини продовжувались перемовини й проходили уточнення. І дійсно все, що відбулося стало можливим завдяки тектонічній роботі всіх причетних. Іноземці, які бачили все це, були дуже здивовані масштабами обміну”, — повідомив Денис Монастирський.

За словами керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, умови проживання командирів хороші. Він зазначив, що це не тюрма, а комфортний будинок. А щодо повернення офіцерів, він підкреслив, що це займе лише “деякий проміжок часу”.

Монастирський зазначив, що командири “Азову” не знали, куди їх везуть, думали, що на судилище, про яке їм постійно говорили на допитах російські слідчі.

Читайте також: Контрнаступ ЗСУ на Харківщині допоміг взяти російських офіцерів для наступного обміну: деталі повернення українців з полону розповів радник глави МВС

Нагадаємо, 200 українських полонених, за словами президента України Володимира Зеленського, обміняли на “одного фаната Росії” — Віктора Медведчука. А п’ятьох бойових командирів українська сторона повернула в обмін на 55 російських солдатів та зрадників України — Росія погрожувала їм смертною карою.

Прямий ефір