“Досить, навоювалися!”: російський активіст повернувся у РФ і почав миротворчу кампанію (ВІДЕО)

Іван Лузін. Скріншот: uatv.ua

Колишній співробітник штабу Навального в Калінінграді Іван Лузін повернувся в Росію, щоб провести миротворчу кампанію “Досить, навоювалися!”. У березні минулого року він провів 25 діб у спецприймальнику за антивоєнну акцію, в організації якої брав участь. Зараз активіст планує надіслати президенту РФ Володимиру Путіну звернення громадян Росії з вимогою мирних переговорів і закінчення війни проти України, повідомляє FREEДОМ.

Калінінградський активіст вимагає, щоби Путін припинив обстріли України, вивів російські війська з території Білорусі та почав переговори про мир. Крім того, Лузін наполягає на залученні міжнародних організацій і миротворчого контингенту на окуповані російською армією території.

“Перше — перестати бомбити те, що Міністерство оборони РФ називає критичною інфраструктурою. Перейти до переговорів, а для цього з боку Росії, щоб українська сторона могла хоч якось довіряти, це мають бути конкретні дії — не просто сказати: ми готові, а відвести війська або хоча б зменшити їхню кількість. Може, вивести війська з Білорусі. Третій пункт пов’язаний із введенням миротворців. Четвертий пункт абсолютно прикладний, усіх затриманих під час війни людей цивільних і військових обміняти “всіх на всіх”, — сказав Лузін.

Іван Лузін у березні минулого року разом із сім’єю виїхав із Росії. А 29 січня повернувся, щоби почати кампанію “Досить, навоювалися!” Сьогодні Лузін збирає підписи під зверненням із вимогами до Путіна. За його словами, поки вдалося зібрати 44 підписи.

“Це громадська ініціатива, яка більше і виходити повинна від суспільства, і впливати на громадську думку. Тобто моє завдання в тому, щоб голоси за мирне врегулювання, яке, як мені здається, усім потрібне, звучали, щоб це обговорювали, щоб це було в полі громадського обговорення”, — сказав Лузін.

Попри репресії Кремля щодо росіян з антивоєнною позицією, у країні залишаються люди, які готові демонструвати свою незгоду з агресивною політикою режиму.

“У Росії навіть залишаються політики, які проти Путіна і в яких навіть є якась частина підтримки населення. І мені здається, що ось цей рух антивоєнний, він може будуватися на співпраці людей, які залишилися в країні. Це більшість людей, які чинять опір, які проти цієї війни”, — сказав редактор журналу DOXA Армен Арамян.

А потрапити за ґрати або отримати штраф у Росії — простіше простого. Злочином можуть вважати буквально що завгодно. Так, у Москві затримали дівчину через синьо-жовту стрічку і картинку з райдужною коровою на рюкзаку.

“Динаміка виключно в бік збільшення. Після початку широкомасштабного вторгнення і внесення змін до репресивного законодавства Росії, фактично зараз уже не те, щоб просто в соціальних мережах, в інтернеті, можна висловлювати свою думку, а навіть просто на вулиці висловлювати вголос будь-які думки, які протилежні російській пропаганді, уже вважається злочином”, — сказав російський адвокат Микола Полозов.

Проводити мітинги в Росії заборонили. Тому люди висловлюють свою антивоєнну позицію як можуть: розклеюють листівки, виходять на поодинокі пікети, пишуть листи і звернення, викладають пости в соціальних мережах, організовують волонтерські правозахисні центри, щоб допомогти своїм співгромадянам уникнути мобілізації. У більшості випадків за свою позицію люди розплачуються штрафами, а інколи режим відправляє їх за ґрати.

Читайте також: Репресії за інакомислення: доноси в стилі сталінських часів стали буденністю для країни-агресора (ВІДЕО)

Прямий ефір