До псевдореферендумів на окупованих територіях України залучали росіян, — правозахисник (ВІДЕО)

Павло Лисянський. Фото: uatv.ua

На окупованих територіях України відбувся відтік людей, до того ж примусова мобілізація та депортація “викосили” людей. Там немає такої кількості людей, яка, як заявляє окупаційна влада, проголосувала на “референдумі”. Про це повідомив сьогодні, 29 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ засновник ГО “Східна правозахисна група” Павло Лисянський.

Він зазначив, що у Луганській області не залишилося нікого, крім робітників, шахтарів та колаборантів.

“Навіть тут окупанти просто грубо фальсифікують дані та навіть не намагаються прикрити, натягнути якісь реальні цифри. Тобто це можна побачити неозброєним оком”, — каже правозахисник.

Він розповів, що для того, щоб хоч якось підняти явку Росії, політтехнологи Кремля залучали до псевдореферендумів, своїх робітників із Росії, які нібито приїхали на відновлення Донбасу.

“А насправді приїхали працювати на місцевих підприємствах, бо окупантам необхідно виконувати держзамовлення… Вони пригнали робітників з Уралу. Ось ці робітники там і в Донецьку, і в Луганську також брали участь у псевдореферендумах”, — заявив правозахисник.

Також Лисянський додав, що російські “референдуми” — лише спроба псевдовлади легітимізувати свою присутність на окупованих територіях України.

Лисянський наголосив: дії Росії розхитують міжнародну безпеку та знищують механізми збереження миру.

Читайте також: Україна може застосовувати західну зброю в регіонах, де пройшли “референдуми Путіна”, – Блінкен

Прямий ефір