Для України важливо залучити світ до конкретної реалізації пунктів “формули миру” — звернення Зеленського наприкінці 289 дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Фронтова ситуація залишається дуже важкою на ключових напрямках на Донбасі. Про це сьогодні, 9 грудня , у своєму зверненні за підсумками 289 дня війни сказав президент України Володимир Зеленський.

“Фронтова ситуація залишається дуже важкою на ключових напрямках на Донбасі – Бахмут, Соледар, Мар’їнка, Кремінна… На землі цих районів уже давно не залишилося живого місця, не ушкодженого снарядами та вогнем. Окупанти фактично зруйнували Бахмут — ще одне місто Донбасу, яке російська армія перетворила на випалені руїни. Я дякую всім нашим героям, усім солдатам і командирам, які тримають фронт на цих напрямках, відбивають атаки та завдають ворогу відчутних втрат у відповідь на те пекло, яке зайшло в Україну під російським прапором”, — сказав глава Української держави.

Ситуацію на передовій і зимові перспективи на полі бою президент України обговорив сьогодні з прем’єр-міністром Британії Ріші Сунаком. Також під час розмови було скоординовано позиції напередодні саміту G7, що відбудеться наступного тижня.

“Фактично це буде підсумковий саміт “Групи семи” за цей рік, і на ньому ж визначатимуться пріоритети на наступний рік. Готуємо максимум можливих потрібних рішень для наших країн – для України й для країн “Великої сімки”, — сказав Володимир Зеленський.

Сьогодні у Києві відбулася конференція, яка продовжила лінію заходів в Україні та у Європі, на яких напрацьовуються рішення заради притягнення Росії до відповідальності й заради пошуку форматів звільнення українців, яких окупанти утримують у полоні.

“Відчуваємо підтримку як від держав, так і від міжнародних організацій та правозахисних інституцій. Сподіваюся, найближчим часом ми зможемо повідомити конкретні деталі”, — зазначив Володимир Зеленський.

Президент нагадав, що під час візиту в Лондон перша леді Олена Зеленська від імені України запропонувала Сполученому Королівству проявити лідерство саме в питанні про справедливість — у створенні спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.

“Це один із пунктів української “формули миру”, і для мене дуже важливо бачити зараз у міжнародній комунікації, що глобальні лідери справді почули українські мирні пропозиції.  Я нагадаю, що “формула миру” — це десять пунктів — від ядерної безпеки до відновлення територіальної цілісності нашої держави, від енергетичної безпеки до повернення всіх військовополонених і депортованих, яких утримують на території Росії. Це зараз одне з ключових завдань для нашої держави — залучити світ до конкретної реалізації пунктів “формули миру”. Ми маємо повернути український прапор в усі міста й громади України, маємо забезпечити реальну відповідальність держави-терориста за цю війну і маємо гарантувати безпеку всім поколінням українців після завершення цієї війни”, — наголосив Володимир Зеленський.

Сьогодні лідер України представив українське бачення кроків до миру на Міжнародному форумі в Стамбулі.

“Там зосередився на продовольчій безпеці — на українських ініціативах, які додають нашій державі глобальної ваги. Це експортна зернова ініціатива та ініціатива Grain from Ukraine — “Зерно з України”. На цих прикладах, прозорих і корисних для нашого народу, для Чорноморського регіону й для всієї глобальної спільноти, ми демонструємо, що повернути безпеку цілком реально. Головне — рішучість. Пан президент Ердоган, який був на форумі, я впевнений, почув нашу позицію”, — сказав Володимир Зеленський.

Він також анонсував, що на наступному тижні очікуються вагомі міжнародні події.

“Провів сьогодні відповідні наради. Вірю: будуть і вагомі рішення для нашої держави”, — наголосив президент України.

Читайте також: У Києві відбулася міжнародна конференція “Права людини в темні часи” — головні заяви

Прямий ефір