Деякі країни можуть знизити рівень підтримки Києва — причини назвав аналітик

Штаб-квартира НАТО в Брюсселі. Фото: nato.int

Україна має готуватися до того, що, можливо, вже наприкінці цього року деякі країни можуть знизити рівень підтримки на тлі переосмислення загроз навколо себе. Про це сьогодні, 7 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.

“Мені здається, ми повинні готуватися до того, що, скажімо, наприкінці 2023 року деякі країни можуть знизити свою двосторонню підтримку. Не тому, що вони не хочуть допомагати Україні, а тому, що вони переоцінюють загрози навколо себе. І дуже багато країн, зокрема Європи, стали по-іншому дивитися на свою безпеку і стали більше інвестувати у власну безпеку і говорити з тими ж США”, — розповів аналітик.

І зазначив, що, наприклад, Польща планує модернізувати власну систему протиповітряної оборони “Вісла”. 

“Польща хоче отримати 15 батарей Patriot від США вже у 2024 році. Тому, звичайно ж, діалоги про переоцінку саме загроз з точки зору безпеки будуть. Було б, звісно, цікаво, щоб сполучною ланкою в НАТО була людина, яка повністю розуміється саме на європейському напрямку. Подивимося. Найголовніше, що ні Байден, ні Фон дер Ляєн не відступають від своїх раніше оголошених позицій щодо підтримки України”, — наголосив Владислав Фарапонов.

Читайте також: Саміт у Вільнюсі — дуже важливий захід, на якому країни НАТО об’єднаються, щоб допомогти Україні, — Калан

Як повідомлялося, президент США Джо Байден наполягає на тому, щоб наступним генеральним секретарем НАТО було призначено Урсулу фон дер Ляєн. Після того, як США відхилили кандидатуру міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса президентка Європейської комісії була названа найкращим кандидатом.

Прямий ефір