Дешевше відправити танк, ніж нескінченно надсилати пакети гуманітарної допомоги: зміну риторики ЄС щодо України обговорили на Accession Exchange Forum

Густав Грессель. Скріншот: uatv.ua

Порядок запровадження реформ, зміна риторики Євросоюзу та вплив війни на євроінтеграцію України. Ці теми сьогодні, 29 листопада, розглянули у Києві на другому дні Accession Exchange Forum. Захід присвячений вступу до ЄС країн Західних Балкан, Східної Європи, зокрема майбутньому вступу України, Молдови та Грузії, інформує FREEДОМ.

Сьогодні у центрі уваги форуму — вплив війни на євроінтеграцію України. Основна позиція, з якою згодні всі експерти, — опір України не лише згуртував Євросоюз та європейське суспільство, а й парадоксальним чином прискорив процес реформування всередині самої України.

Крім того, на думку учасників конференції, і Євросоюзу варто адаптуватися до нових реалій. Насамперед ідеться про зміну характеру підтримки України.

“Багато урядів на Заході бояться говорити про перемогу України. Це дуже небезпечна позиція. Якщо ви боїтеся говорити про перемогу, почніть хоча б говорити про стабільний мир. А він неможливий без повної поразки Москви. Ми не можемо довіряти їхнім словам, договорам та обіцянкам. Ми повинні забезпечити таку перемогу України, яку неможливо буде оскаржити. Тому якщо європейські уряди хочуть миру, нам треба посилати Києву озброєння. Кожен відправлений танк стане дуже важливим вкладенням у мир. І це точно дешевше, ніж нескінченно надсилати пакети гуманітарної допомоги”, — зазначив у своєму виступі старший науковий співробітник програми “Велика Європа” аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин Густав Грессель.

Крім того, через війну українці фактично вже здобули свободу переміщення всередині Євросоюзу, а це одна з фундаментальних норм усього об’єднання. Зараз для прискореного повоєнного відновлення України необхідно якнайшвидше повністю запровадити країну в ЄС.

Проте, на думку експертів, і Києву, і Брюсселю варто більше зважати один на одного. І якщо Брюсселю необхідно адаптуватися під прискорені темпи інтеграції України, то Києву варто розуміти, що імплементацію європейських норм необхідно продовжувати незалежно від того, наскільки тривалим буде процес бюрократичного прийняття України до Євросоюзу.

“Хоч би що трапилося, Україна має завзято впроваджувати ці реформи, бо вони не щоб задобрити ЄС, а для покращення життя самих українців. І зараз громадянське суспільство України має ще більше підштовхувати владу до впровадження цих норм. Зараз Києву треба бути ще суворішими до самого себе. Так ви доведете Європейському Союзу, що готові до вступу”, — наголосив Грессель.

У зв’язку з цим учасники форуму сьогодні обговорили порядок та особливості впровадження європейських норм у законодавство України.

Читайте також: Євроінтеграцію України обговорюють на саміті AEF у Києві — теми дискусії та висновки першого дня (ВІДЕО)

Прямий ефір