Демографічну кризу в Росії вже можна порівняти з кризою 90-х років, — експерт

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Вісім пакетів санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації, за бажання, можна скасувати. Тоді економіка країни-агресора почне процес відновлення. Однак навіть із припиненням повномасштабної війни в Україні та скасуванням антиросійських санкцій, для подолання демографічної кризи Росії буде потрібно мінімум 20 років. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив професор міжнародної бізнес-школи IE Business School (Мадрид) Максим Миронов.

“Якщо в Росії з’явиться новий лідер, який припинить війну, санкції можна буде зняти за бажання за місяці. Російська економіка відчує це швидко і вже за кілька місяців почнеться її зростання. Санкції не мають вічного характеру”, — сказав експерт.

За словами Миронова, після указу президента Володимира Путіна про часткову мобілізацію чоловіків призовного віку в Росії почалася демографічна криза.

“Після старту мобілізації купа молодих людей просто йдуть на забій. Вони вмирають, а дехто навіть не доїжджає до лінії фронту. Так за тиждень мобілізації загинуло 10 росіян. Крім того, що понад 500 тис. людей помруть або стануть каліками, ще велика кількість людей цього віку виїде з країни та назавжди буде втрачена для російської економіки”, — зазначив він.

Експерт уточнив, що приблизно 1 млн кваліфікованих та освічених громадян виїдуть із Російської Федерації й повернути їх буде практично неможливо.

“Навіть якщо в Росії буде все добре, 500 тис. вбитих та інвалідів вже не зможуть працювати, ще 1 млн тих, хто виїхав з країни. Щоб заповнити цю кількість втрачених для Росії людей, потрібні десятиліття. Адже людина має народитися, ще мінімум 20 років необхідно, щоб її виростити. Тому санкції — це питання бюрократії. А ось демографічні втрати ніхто не компенсує швидше ніж за 20 років. Демографічну кризу, яка зараз йде, вже можна порівняти за розміром і, можливо, вона навіть перевищить кризу 1990-х років”, — підсумував Максим Миронов.

Читайте також: Восьмий пакет антиросійських санкцій: обмеження нафтових цін може призвести до кризи в РФ, — аналітикиня

Прямий ефір