Дефіцит Пенсійного фонду України наближається до 170 млрд гривень, – місія ООН

Фото Укрінформ

В Україні дефіцит Пенсійного фонду вже наближається до 170 млрд гривень. Наразі до державної пенсійної системи внески сплачуються лише для 36% населення віком від 15 до 64 років.

Про це повідомляє UA з посиланням на Facebook Моніторингової місії ООН з прав людини.

“Кожен має право на соціальне забезпечення, у тому числі на пенсію для забезпечення соціального захисту у старості”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наразі до державної пенсійної системи внески сплачуються лише для 36% населення віком від 15 до 64 років.

“Україна посідає перше місце в Європі та четверте – у світі за обсягами зайнятості через цифрові платформи. Три чверті працівників, що працюють онлайн, не зареєстровані й не охоплені системами соціального забезпечення”, – сказано в повідомленні.

У Моніторинговій місії ООН з прав людини заявляють, що пенсійна реформа має знайти рішення, які дозволять повністю реалізувати право на соціальне забезпечення в Україні.

“Розширення охоплення пенсійної системи, відмова від прив’язки пенсійних виплат до реєстрації як внутрішньо переміщених осіб та інклюзивний національний діалог щодо майбутнього пенсійної системи – це ключові сфери пенсійної реформи, які, на нашу думку, мають бути пріоритетними для влади”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, мінімальна пенсія в Україні збільшиться з 1 грудня 2021 року до 2 600 гривень.

Читайте також: Накопичувальна пенсія з 2023 року: що зміниться для українців

Прямий ефір