Де-факто Україна виконує План дій щодо членства в НАТО з 2008 року, — експерт

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Свій офіційний шлях до Північноатлантичного альянсу (НАТО) Україна розпочала не з чистого аркуша і не з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Цей шлях розпочався ще у 2008 році, коли країна подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Про це сьогодні, 6 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів народний депутат України, голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

“Щороку ми виконуємо усі річні національні програми “Україна — НАТО”. По суті, це і є той самий План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Тому, що саме із таких національних програм він і складається. Де-юре ми його не отримали, але де-факто ми його виконуємо”, — пояснив Чернєв.

За словами експерта, Україна глобально модернізує Збройні сили України (ЗСУ) відповідно до стандартів НАТО у всіх військових аспектах.

“Системи залпового вогню чи артилерійські системи, чи системи протиповітряної оборони (ППО) — це не поодинока машина, яка приїхала і сама працює. Це цілі комплекси, які взаємодіють із центрами за даними, а це, зокрема, й супутники. Використання такого озброєння потребує ремонту та обслуговування — а це також взаємодія з країнами НАТО. Що більше Україна отримує подібну зброю, то глибше інтегрується в єдину систему озброєнь, в систему безпеки Альянсу. Це великий шматок роботи, який ми зробили екстерном за сім місяців повномасштабної війни”, — зазначив він.

Чернєв нагадав, що НАТО — це військово-політичний блок. Тому перед українським урядом стоїть завдання провести реформи, зокрема щодо верховенства права, демократії, економіки тощо.

“Спільно наші досягнення дають право говорити, що Україна буде не просто ще одним членом НАТО, вона буде важливим стратегічним центром безпеки на східному фланзі НАТО, захищатиме не лише себе, а й увесь Північноатлантичний блок на сході Європи”, — підсумував Єгор Чернєв.

Читайте також: ATACMS для України: Світан описав технічні характеристики американської зброї (ВІДЕО)

Нагадаємо, 30 вересня президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ країни до НАТО у прискореному порядку.

Прямий ефір