Чи призупиниться війна до зими — пріоритетні напрямки просування ЗСУ назвав військовий експерт

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Взимку інтенсивність бойових дій на фронті суттєво не зменшиться. Для українських військових навпаки цей період відкриває нові можливості, які дозволять завдавати більш концентрованих ударів. Таку думку озвучив сьогодні, 4 жовтня, військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Зима на сьогодні не є тим критичним фактором, який може призвести до зниження інтенсивності бойових дій. Навпаки, скута холодом земля дозволить краще використати саме броньові можливості, тобто маневрені можливості військ. Якщо ми подивимося на перелік тієї техніки, яка надходить, то бачимо дедалі більше бронетехніки для української армії. Тому я висловив би обережний сумнів у тому, що за належних умов оперативної обстановки ми дуже сильно дивитимемося на погодні умови”, — сказав Грабський.

Він вважає, що для противника на сьогодні це більш суттєвий фактор, позаяк він втратив оперативну ініціативу.

“Вони перейшли в оборону. І для них фактор зими відіграє більшу роль, тому що російські війська змушені утримувати тактичні позиції. А для нас фактор зими, навпаки, відкриває нові можливості, які дозволять завдавати більш концентрованих ударів”, — зазначив експерт.

Грабський пояснив: зараз противник може сховатись у зеленці, під укриттям листя, у лісах. А найближчим часом для повітряно-космічної розвідки подібні цілі стануть більш видними, їх можна буде спостерігати. Тому географія нанесення ударів значно розшириться, противнику буде важче ховатися, говорить експерт.

“Маючи фактор маневреності та можливість переміщати наші підрозділи, ми все-таки будемо активнішими у цих справах”, — доповнив Грабський.

Також він наголосив, що можливості забезпечення та проведення тих чи інших операцій мають деякі часові параметри, що не пов’язано безпосередньо з настанням холодів.

“Війська не можуть нескінченно наступати. Потрібна буде так звана оперативна пауза, коли військам треба перепочинок, перегрупування, зосередження нових резервів, ресурсів. Тобто якщо ми говоримо про фактор часу, він не пов’язаний, власне, з холодами, а саме з сучасними показниками”, — пояснив експерт.

Він також назвав пріоритетні напрямки для наступу Збройних сил України на найближчі три місяці. Один із таких — Луганський.

“Очевидно, що зараз є пріоритетним для України Харківський, я тепер уже говорив би, що Луганський напрямок, — вихід на лінію Троїцьке — Сватове — Рубіжне. Тобто деокупація цієї території та взяття під контроль траси, яка забезпечує угруповання противника, що дислокується в Сєвєродонецьку, можливо — охоплення Сєвєродонецька”, — зазначив Грабський.

Він наголосив, що ведення бойових дій у місті — це дуже затратна операція, яка потребує колосальної напруги сил та засобів. Тому штурм Сєвєродонецька навряд чи буде, а швидше буде деблокада і витіснення противника.

Щодо Донецького напрямку, особливо на ділянці від Бахмута до Мар’їнки, де противник веде спроби наступальних дій, імовірніше за все, головним завданням української армії буде стримування російських окупантів, вважає експерт.

“Цікавим виглядає напрямок південний. Я його називаю Таврійський, тобто від Василівки через Гуляйполе на Велику Новосілку. Але поки що там активні дії передбачаються, але ми їх не бачимо. І, безумовно, завданням на сьогодні є щонайменше блокада залишків військ Російської Федерації на правому березі Дніпра, як максимум — вихід на правий берег Дніпра українськими силами та засобами, що дозволить розширити географію нанесення вогневих ударів вже на більшу частину Криму, що покриє знову ж таки всю Північну Таврію. Ось такі ось можливі напрямки дій на найближчі два-три місяці. А весна вже прийде — будемо дивитися далі”, — сказав Грабський.

Читайте також: Контрнаступ ЗСУ триває: як зростають втрати російських окупантів (ВІДЕО)

Прямий ефір