Чому виплати за економічним паспортом будуть народженим саме з 2019 року, пояснили в ОП

Фото Укрінформ

Щодо року народження дітей, яким після досягнення 18 років будуть призначені виплати за економічним паспортом українця, в Офісі президента тривали дискусії.

Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Зрештою зупинилися на виплатах повнолітнім, які народилися з 1 січня 2019 року.

“Дискусія була з цього питання жорстка. Наприклад, я дотримувався точки зору, що потрібно вводити виплати для дітей, які були народжені з початку старту програми, тобто з 1 січня 2022 року. Була думка, що з поточного року. Але було ухвалено компромісно-вольове рішення, що все-таки з 1 січня 2019 року”, – розповів Устенко.

Він пояснив, що гроші до Фонду майбутніх поколінь почнуть надходити лише з наступного року.

“Тому 2019 та 2020 роки додатково ляжуть на плечі цього фонду. До того ж на суму виплат впливає тривалість нарахувань. Виходить, що у дитини, яка народилася з 1 січня 2022 року, є рівно 18 років до отримання своєї суми. А у того, хто народився з 1 січня 2019 року, менше років для акумуляції накопичень на особистому рахунку”, – пояснив радник президента.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону “Про економічний паспорт”, який передбачає створення Фонду майбутніх поколінь.

Фонд наповнюватиметься з внесків із бюджетних коштів, що надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобутку корисних копалин. А також з інвестиційного доходу від розміщення та інвестування цих коштів.

Кошти Фонду виплачуватимуть українцям, народженим з 1 січня 2019 року, після досягнення 18-річного віку. Гроші можуть використовуватись на:

  • навчання у навчальних закладах України;
  • придбання власного житла на території України;
  • переказ коштів на свій рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;
  • лікування.

Перші виплати розпочнуться у 2036 році, планується, що суми становитимуть близько 10 000 доларів.

Читайте також: До 10 грудня президент внесе на розгляд ВР законопроєкт про економічний паспорт українця

Прямий ефір