Чому російська енергетика не перебуває під санкціями — думка Пономарьова

Ілля Пономарьов. Фото: telegraf.com.ua

Російська енергетика є чи не єдиною сферою, яка ще не під санкціями та ніколи під санкціями і не була. Зокрема, досі не запроваджено обмеження проти державного холдингу “Росатом”, завдяки якому Російська Федерація займає частину ринку ядерної енергетики. Причина в тому, що від цього рішення залежить велика кількість країн, які могли би бути союзниками антипутінської коаліції. Таку думку озвучив ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Насамперед від цього залежить велика кількість країн, які, в принципі, могли б бути союзниками антипутінської коаліції. Це і Туреччина, це і Аргентина, наприклад, це низка інших країн. Тому вони не хочуть у цьому випадку розгойдувати цей човен для того, щоб не підштовхнути ці країни в обійми Кремля”, — зазначив він.

Також, за словами Пономарьова, США самі залежать від постачання урану з Росії.

“Окрім іншого, не слід забувати, що ще й Сполучені Штати Америки самі залежать від постачання урану з Росії. Досі вони продовжуються. На цю тему була ціла низка скандалів, які, зокрема, пов’язані з колишньою кандидаткою у президенти Сполучених Штатів Гілларі Клінтон та компанією Uranium One, яка була донором її виборчої кампанії. Але загалом вони хочуть використовувати це як важіль з боку Заходу в бік Росії, зокрема у бік країн, які з нею пов’язані”, — вважає ексдепутат.

Читайте також: Київ наполягає на санкціях проти “Росатому”: холдинг продовжує збагачувати російських чиновників — деталі

Раніше Пономарьов сказав, що Кремль перетворює будь-які бізнес-проєкти на інструменти впливу та поширення вигідної Путіну політики. Не стали винятком проєкти, які курує “Росатом”. 

Прямий ефір