Часткова мобілізація у Росії: Путін ввів країну в хаос (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ukrinform.ua

Оголошена в Російській Федерації мобілізація призвела до поразок на багатьох фронтах: репутаційному, інформаційному, внутрішньополітичному та дипломатичному. Захід прийняв сигнал про слабкість країни-агресора. Акції російських компаній продовжили падати у ціні. Російські пропагандисти не встигають лавірувати за Кремлем, а громадяни РФ тікають з країни, передає FREEДОМ.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, втрати російської армії на українській території вже перевищили 55 тисяч особового складу.

При цьому вдруге з початку повномасштабного вторгнення до України в Міноборони РФ озвучили свої втрати майже в 6 тисяч.

Росіяни засумнівалися у правдивості свого Міноборони: навіщо тоді мобілізувати 300 тисяч осіб (згідно з озвученими планами Кремля) на війну проти України, якщо втрати нібито мінімальні?

Українська влада наголосила, що 21 вересня у РФ почалася “часткова” мобілізація, хоча жодних ознак частковості в ній немає.

“План Путіна “Бермудський трикутник” — це комплексна програма утилізації росіян. Ухилення від мобілізації — в’язниця — ПВК “Вагнер”. Далі: український фронт — ліквідація — “Біла Лада”, — прокоментував секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов.

Початок часткової мобілізації спонукав росіян виходити на вулиці. Після скандування гасла “Путіна — в окопи!” силовики “пакували” мітингувальників у автозаки та відвозили до відділень поліції. Деяким одразу видали повістки. За даними російського правозахисного медіа-проєкту “ОВД-інфо”, лише за один день 21 вересня під час протестів було затримано понад 1300 людей.

Увечері 21 вересня відбувся великий обмін військовополоненими між українською та російською сторонами. Новина про те, що Росія передала Україні 215 полонених (серед яких близько 200 українських військовослужбовців, у тому числі й представники полку “Азов”), а натомість отримала 56 осіб, — викликала другу не менш сильну хвилю обурення серед громадян РФ одразу після оголошення про мобілізацію.

Заява про мобілізацію призвела і до економічних втрат. Відразу після звернення Путіна до народу 21 вересня російський фондовий ринок впав на 10%. Найбільше втратили в ціні акції російської соцмережі “ВКонтакте” та компанії “Яндекс”. Постраждали й енергетичні гіганти — “Газпром” і “Лукойл”.

Для Заходу рішення про мобілізацію в Росії стало сигналом слабкості Кремля. Навіть уже традиційний ядерний шантаж Путіна, який він озвучив у своєму зверненні, нікого не налякав.

“Апелювання до ядерної зброї є безвідповідальною та цинічною спробою підірвати нашу тверду підтримку України. Ці загрози у безпрецедентному масштабі підривають міжнародний мир та безпеку. Але вони не змінять нашої рішучості”, — заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

“Людина у паніці. Ви бачите, що Україна дедалі більше здатна повернути собі позиції, вона відвоювала більшу частину, хоча є ще територія, розміром з Угорщину, яка в руках Росії”, — зазначив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

“Те, що зараз потрібне Україні, — це ППО та артилерія. Тому добре, що ми даємо чіткий сигнал: ця реакція Путіна на успіхи України спонукає нас продовжувати підтримувати українців”, — стверджує міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт.

“Реакцією на заяви Кремля стали акції на підтримку України. Цивілізований світ вкотре переконався — Путін відчайдушно намагається виправдати свої катастрофічні невдачі”, — сказала прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс.

Читайте також:

Росія оголошенням мобілізації та псевдореферендумами сама торпедує запровадження нових санкцій, — Фурман

Російська влада у питанні мобілізації тримає впевнений курс на жорсткість, — Полозов

Одні тікають із країни, інші готові завдати собі каліцтв — як росіяни рятуються від мобілізації (ВІДЕО)

Прямий ефір